Paralimpia2012: Sors Tamás a legjobb idővel döntős 100 m pillangón

2012. 08. 30.

A címvédő, világcsúcstartó Sors Tamás (S9) a legjobb eredménnyel, 59.94 másodperccel jutott be a döntőbe 100 m pillangón.

Rajta kívül a 20 éves, első paralimpiáján szereplő Tóth Tamás is ott lesz ugyanebben a számban a fináléban, ő 1:02.42 perccel, a hatodik idővel döntős. A szám harmadik indulója, Meilinger Csaba a 11. időt érte el, ezért nem lehet ott az esti fináléban.

„Jól éreztem magam, az eredménnyel is elégedett vagyok, amikor láttam, hogy a többiek lemaradtak, én is kiengedtem egy kicsit – mondta Sors Tamás az előfutam után. – Este ennél mindenképpen jobb idő kell, ott valószínűleg jobban megkergetnek, szerintem világcsúcsra lesz szükség a győzelemhez. Az ausztrál és a olasz úszó is veszélyes lehet. A horvát sráccal beszéltem, aki szintén nagyon erős, mondta, hogy volt egy vállsérülése, ezért nincs csúcsformában, sajnálom őt, szeretek erős riválisokkal csatázni.”

A Tamás által említett horvát úszó nem is jutott be a döntőbe. Már a délelőtti előfutamokat is 12-13 ezer néző előtt rendezték.

„Bevallom, kicsit meg is ijesztett a hangulat, nem néztem fel a nézőtérre, hallgattam a zenét, és csak arra koncentráltam, hogy minél jobb eredményt érjek el – tette hozzá Sors Tamás, aki 59.23 másodperccel tartja a világrekordot.

Tóth Tamás 50 méterig vezetett, végül másodikként ért célba a hatodik legjobb idővel.

„Én igazán 50 méteres úszó vagyok, ezért az volt a taktika, hogy az elejét megnyomom, aztán meglátjuk, ez mire lesz elég” – mondta Tóth Tamás. – Megdöbbentett a hangulat, ilyenben még nem volt részem, csak a földet bámultam. Először úsztam paralimpián, szerintem nem volt ez rossz kezdés, meglátjuk, mire leszek képes a döntőben.”

A szám harmadik magyar indulója, Meilinger Csaba saját futamában 5. lett, összesítésben a 11. helyen végzett. Szintén a 11. eredménnyel zárt Csuri Ferenc (S8) 100 m pillangón és Illés Fanni 100 m háton.

Az 50 m gyorsúszásban Engelhardt Katalin (S5) 43.94 mp-cel, a hatodik legjobb idővel lett döntős, a férfiaknál ugyanezen a távon Vereczkei Zsolt (S5) a tizenegyedik időt érte el és kiesett.

Az asztaliteniszversenyt Csonka András remek győzelemmel kezdte: első csoportmérkőzésén 3-2-re nyert Miroslav Jambor ellen. Játékosunk 1-2-ről fordított, a döntő játszmát 11-9-re nyerte.

Csonka András után Pálos Péter is győzelemmel kezdett a paralimpián.
A magyar asztaliteniszező a 11-es kategóriában a japán Kinosita ellen játszotta első csoportmérkőzését, és magabiztosan, 3-0-ra győzött (11-6, 11-8, 11-5). A harmadik magyar asztaliteniszező, Berecki Dezső a kora esti programban lesz érdekelt, ekkor játssza második csoportmeccsét Csonka András is.

A sportlövők selejtezőjében Gurisatti Gyula a légpisztolyosok 10 méteres versenyében 558 körrel a 31 induló közül 15. lett. A nyolcas döntőbe jutáshoz a magyar sportlövőnek 563 kört kellett volna elérnie.

(Forrás: Bernau Péter, Fotó: Kalocsai Richárd)