Parasport, Asztalitenisz Eb, Lignano: már érmes Csonka András és Zborai Gyula

2013. 10. 04.

Csütörtökön eldőlt, hogy éremmel zárja a csapatversenyt Csonka András és Zborai Gyula (8) az olaszországi Lignanóban zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A mieink továbbjutása már szerdán biztos volt, de miután a németeket is sikerült 3-0-ra felülmúlni, csapatunk az első helyen zárta a kvalifikációt, aminek köszönhetően nem kell negyeddöntőt játszania, egyből az elődöntőben folytathatja szereplését, ami azt jelenti, hogy mindenképpen dobogós helyen zár. A legjobb négy között a szlovák-lengyel mérkőzés győztesével találkoznak Csonka Andrásék.

Kaiser János és Major Endre (1) második mérkőzését is elveszítette, ezúttal az aranyérem megszerzésére is esélyes britek nyertek a mieink ellen 3-0-ra. Ebben a kategóriában öt csapat körmérkőzéses tornát vív egymással, ha a pénteki záró napon együttesünk mindkét mérkőzését megnyeri, akkor odaérhet a dobogóra.

Óriási csaták után búcsúzott Berecki Dezső és Berecki Zsolt (10). A testvérek Hollandiától és Oroszországtól is 3-2-es vereséget szenvedtek, és nem jutottak tovább csoportjukból.

Sajnos ugyanígy járt Arlóy Zsófia és Bicsák Bettina (9-10 összevont kategória), akiket két pont választott el a továbbjutástól. Hollandia ellen az első két elveszített egyes után a párost és a következő egyest sikerült megnyerni, az utolsó mérkőzésen Arlóy Zsófia – aki a 8-as kategóriában játszik – hősiesen küzdött, és a mindent eldöntő ötödik szettben a lehető legkisebb különbséggel, 11-9-re kapott ki.

(Forrás: Bernau Péter)