Parasport, Úszó vb, Montreal: Engelhardt Katalin negyedik 50 m pillangón

2013. 08. 13.

Engelhardt Katalin érte el a legjobb helyezést a montreali úszó-világbajnokság hétfői döntőiben, melyek magyar idő szerint kedd hajnalban fejeződtek be.

Az S5-ös kategóriában versenyző úszónőnk 50 m pillangón 51.59-cel lett negyedik, ugyanebben a számban Kézdi Réka az ötödik helyen ért célba (52.55 mp).

A 100 méteres gyorsúszás döntőjében Tóth Tamás (S9) 57.76-tal lett ötödik, és szintén ötödikként zárt Pap Bianka (S10) 100 m gyorson 1:04.36 perccel. A mindössze tizenhárom éves világbajnoki újoncunk délelőtt több mint két másodpercet javított egyéni csúcsán, és bár a fináléban elmaradt az előfutamban elért eredményétől (1:04.36 p), a világbajnoki bemutatkozása fantasztikusan sikerült.

Illés Fanni (S6) az előfutamhoz képest három tizedet javított, és 6:29.63 perccel hatodik lett 400 m gyorson.

(Forrás: Bernau Péter)