Paralimpia 2012: Pálos Péter aranyérmes

Parasport, Vk, Bayreuth: két arany és két bronz a mieink mérlege

2013. 06. 06.

Remek mérleggel zárt a négytagú magyar küldöttség a németországi Bayreuthban rendezett asztalitenisz Világkupa-vesenyen. A mieink két arany- és ugyanennyi bronzérmet szereztek, mindegyik játékosunknak sikerült egy dobogós helyezést elérnie.

Egyéniben Pálos Péter (11-es kategória, a képen) a selejtezőből két 3-0-s győzelemmel jutott tovább, a négy közé jutásért is ekkora különbséggel győzte le japán ellenfelét, utána viszont kétszer is parádésan fordított. Előbb nagy török riválisát győzte le 0-2-es játszmaállásról fordítva, a döntő szettet 11-6-ra nyerte meg, majd a döntőben francia ellenfelével szemben 1-2-ről fordított, a döntő szett 11-3 lett Pálos Péter javára.

A másik aranyérmet Arlóy Zsófia (a képen jobbra) nyakába akasztották, aki a 6-8 összevont kategóriában norvég csapattársával mindhárom selejtezőjét megnyerte, az elődöntőben holland, francia, a fináléban pedig német kettős ellen is 3-1-es győzelemmel sikerült odaérni az első helyre.

Bicsák Bettina (a képen balra) a 9-10 összevont kategóriában holland csapattárssal egy győzelemmel és egy vereséggel jutott be az elődöntőbe, ahol azonban 3-0-s vereséget szenvedett a duó a későbbi győztes török együttestől, és a harmadik helyen végzett.
Kaiser János német társsal (1-es kategória) egy győzelemmel és két vereséggel zárt a harmadik helyen.

(Forrás: Bernau Péter)