Parasport, nemzetközi úszóverseny: hat magyar arany az első napon

Paraúszó Eb: Tóth Tamás nagy csatában negyedik

2014. 08. 05.

Nagy csatában Tóth Tamás (a képen) a negyedik, Sors Tamás az ötödik, Meilinger Csaba a hetedik helyen végzett az eindhoveni úszó Európa-bajnokság nyitó napján az 50 m gyors hétfő esti döntőjében.

Az Európa-csúcsot tartó Tóth Tamás szoros versenyben, 26.42 másodperces eredménnyel három századdal maradt le a dobogóról és négy századdal előzte meg az ötödikként célba ért Sors Tamást. Meilinger Csaba 27.01-gyel lett hetedik.
Délelőtt két versenyzőnk volt érdekelt a döntőben: Illés Fanni 400 m gyorson a negyedik, Kézdi Réka 100 m gyorson az ötödik helyet szerezte meg.
Az első napon három világcsúcsot megjavítottak, egyet beállítottak és született négy új Eb-rekord is.

Kedden női versenyzőinkért szurkolhatunk: 100 m mellen S4-ben Engelhardt Katalin a döntőben úszik, ugyanebben a számban S5-ben Illés Fanni és Ráczkó Gitta, 100 m pillangón pedig Rácz Nikolett és Sós Luca kisérli meg előfutamából a fináléba jutást.

Az m2 minden nap a késő esti órákban külön adásban foglalkozik az Eb eseményeivel.