Pars a világ idei legjobbjával nyert Veszprémben

2014. 06. 09.

A világ idei legjobb eredményével nyerte meg a veszprémi Balaton-kupa elnevezésű verseny kalapácsvető számát Pars Krisztián, aki két centiméterrel szárnyalta túl Mosztafa Hicsam al-Gamal csúcsát.

A magyar atléta 81.31 méterre hajította a szert, így megdöntötte az egyiptomi sportoló által felállított 81.29 méteres rekordot.

Az olimpiai bajnok kalapácsvetőt comb- és vállsérülés is hátráltatta a viadal során, ráadásul szombaton még egy lengyelországi versenyen vett részt.

„Készültünk arra, hogy idén ilyen nagyot tudok dobni. Örülök, hogy hazai közönség előtt sikerült, de az előjelek nem voltak kedvezők. A bal combommal egy hete bajlódom, ahogy szombaton, Lengyelországban, úgy ezúttal is elment az első két sorozatom arra, hogy bemelegedjek – mondta a Nemzeti Sport Online-nak Pars Krisztián.
– A vállam is rakoncátlankodott, nem volt egyszerű összeszedni magam, de a negyedik kísérletem alkalmával minden összeállt. Technikailag jó úton járunk, több dologgal is próbálkozunk, az idei évet a tesztelésre szánjuk, de még kell néhány verseny, mire a kísérletezés végére érünk.”
Pars hozzátette, szeretné ha a jövő évi világbajnokságon, valamint a 2016-os riói olimpián már minden zökkenőmentesen menne, rövid távú célja pedig, hogy minél hamarabb kikúrálja combsérülését.