Pars Krisztián második Portugáliában

2014. 03. 16.

A portugáliai Leiriában zajló Téli Dobó Európa Kupa szombat délutánján a magyar csapatból Pars Krisztián, Németh Kristóf és Márton Anita lépett dobókörbe.

A férfi kalapácsvetőknél rangos versenyzők álltak rajthoz, közülük kiemelkedett Pawel Fajdek és Pars Krisztián külön versenye, amelyben az ötször 77 méter felett dobó magyar olimpiai bajnok az ezüstérmet szerezte meg/ 77,96 m. A lengyel világbajnok a verseny során két érvényes dobást mutatott be, a másodikra elért 78,75 méteres kísérletével előzte meg Pars Krisztiánt.

A világranglista vezető Pavel Kryvitski nem került dobogóra/ 74,06 m. Szintén az „A” csoportban versenyzett Németh Kristóf, aki 71,09 m-es dobásával a kilencedik helyet szerezte meg. Súlylökésben Márton Anita 16,96 méteres eredménnyel fejezte be versenyét/ 9.hely.

Az első nap délelőtti programjának második részében a 20 éves Szikszai Róbert 56,71 méteres eredménnyel az U23 diszkoszvetésben a negyedik helyen végzett. A korcsoport női súlylökő számában idei legjobbját érte el Váradi Krisztina/14,05 m - 11.

Folytatva a reggel megkezdett „hagyományokat”, mindkét indulónk befejező kísérletében teljesítette legjobbját. A férfi diszkoszvetés B csoportjában Seres András 55,57 métert dobott.

A szombati napot két fiatal junior atlétánk nyitotta Leiriában – mindketten egyéni csúcsot elérve, jól szerepeltek az idősebbek, az U23-asok versenyében. Kalapácsvetésben Pásztor Bence az ötödik legjobbként végzett/ 67,08 m ecs.

„ - Mindenképpen egyéni csúcsot akartam dobni, ami sikerült – mondta közvetlenül a dobókörből kilépve Zentai Tibor tanítványa.
- Nagyon örülök. Az idei fő cél természetesen a junior Világbajnokság majd nyáron. Ez, annak az első állomása volt."

A VEDAC versenyzőjéhez hasonlóan a szolnoki gerelyhajító hölgy, Szilágyi Réka is hatodikra érte el legjobbját/ 49,62 m ecs.- 12. hely. A két fiatal magyar dobó kiváló küzdőképessége jó alaphang mindkét napra a magyar csapat most következő indulóinak.

(Forrás: masz.hu)