Patakfalvy Luca ötödik a kadet Eb-n

2013. 08. 24.

A magyar csapat számára a második napon kezdődött az ötödik kadet taekwondo Európa-bajnokság, ugyanis az első napon nem volt versenyzőnk a legkisebb súlycsoportokban.

Pénteken viszont már nagyüzem volt a mieinknek is, ugyanis a négy súlycsoportból háromban voltunk érdekeltek. Patakfalvy Luca első világversenyén pontot szerzett.

Patakfalvy Luca (a képen) a 41 kg-os lányok, Práth Bence a 41 kg-os fiúk, míg Szivák Milán a 45 kg-os fiúk között lépett küzdőtérre.

Luca első ellenfele a lett Tarvida Jolanta volt. Az első menetben egy-egy pont esett mindkét oldalon, a versenyzők csak „kóstolgatták” egymást. A második menetben a lett kislány „talált” egy pontot és 2-1-es vezetésre tett szert.
Az utolsó násfél percben azután versenyzőnk nagy hajrába kezdett. és két szép fejrúgással a maga javára fordította a találkozót (7-3), így mi örülhettünk a győzelemnek, egyben a továbbjutásnak.

A második vetélytársa a szerb Beric Jelena volt. A szerb kislány vezetett az első menet végén 2-1 arányban, és a második menet sem hozott változást. Luca nagy elszántsággal támadott, az ellenfél jól tartotta a távolságot, viszont megpróbált ráülni az egypontos vezetésre. Ez egy ideig sikerült is neki, ám a harmadik menetben a bírók menekülése, passzivitása miatt intették Bericet, ami révén 2-2-re alakult az eredmény. Jöhetett a negyedik menet, az aranypontért. Versenyzőnk támadott, a szerb kislány többnyire hátrált és megpróbált közbetámadni. Fél perccel a menet vége előtt Luca egy köríves testtalálattal megszerezte az aranypontot, és megnyerte mérkőzést. Ezzel a negyeddöntőbe jutott.

Itt a német Aydin Ela következett. A rivális nagyon racionálisan és pontosan dolgozott, kihasználta lazaságát, és nem hagyott kétséget, kié lesz a találkozó. A harmadik menet utolsó másodperceiben, egy kicsit könnyen megítélt fejtalálatot követően 12 pontra nőtt a különbség a két versenyző között, így pontkülönbséggel a német lány megnyerte a találkozót.

Luca élete első komoly világversenyén szépen helytállt, és a pontszerző ötödik helyen végzett. Minden dicséretet megérdemel, mert óriási elszántsággal, nagy szívvel küzdötte végig minden találkozóját. A verseny rávilágított azokra a hiányosságokra, melyeken javítva, további szép eredmények várhatóak tőle, remélhetőleg már a jövő évi, első kadet világbajnokságon.

Práth Bence (41 kg) első meccsén igencsak megijesztett bennünket. Ír ellenfele ugyanis rögtön az elején egy fejtalálatot követően 4-0-ra elhúzott, és Bence futott az eredmény után. Deery Connor azonban ügyesen tartotta a mi fiúnkat távol, így a második menet végén még mindig négypontos volt az távolság.
A harmadik menetben Bence óriási szívvel és akarással küzdve előbb szépített, majd egy remek fejrúgással 6-4-re fordított. Az ír fiúnak már csak szépítésre maradt ereje, így Bence végül 6-5-re megnyerte a találkozót.

A következő ellenfele Inan Ahmet Talha volt. A török fiú az első perctől irányította a találkozót, de Bence sem hagyta magát. Az első menet végén 3-1 volt a török javára. A pihenő után versenyzőnk ügyesen kombinált és kiegyenlített (3-3).
Az utolsó menetre azonban kijött a két versenyző közötti jelentős rutinkülönbség és a végén a török fiú 10-5-re megnyerte a találkozót és továbbjutott. Bence szintén élete első tétversenyén szépen teljesített, és az egyik legnépesebb kategóriában végül a kilencedik helyen végzett.

Balszerencsésen alakult Szivák Milán küzdelme a 45 kg-osok mezőnyében. Milán a ciprusi Konstaninou ellen lépett tatamira. Az első menetben egy fejtalálat után 3-0 volt a ciprusi fiúnak. A második felvonás elején ismét kapott versenyzőnk egy fejtalálatot, így már 6-0-ra vezetett ellenfele, amikor egy balszerencsés összecsapást követően Milán megsérült, és feladni kényszerült a találkozót.

Fiataljainknak - bár nem sikerült az éremszerzés - becsületükre legyen mondva, mindent megtettek a siker érdekében. Lehet és kell is még fejlődniük, és akkor még sok örömet szerezhetnek a magyar taekwondo sportnak.

A kis magyar küldöttség (versenyzők, szülők és az éppen nem ténykedő edzők) végig lelkesen buzdította fiataljainkat és remek hangulatot teremetett nekik a csarnokban. Szombaton és vasárnap szintén lesz magyar érdekeltség a bukaresti kadet Eb-n.

(Forrás: taekwondo szövetség)