Pekingben is jól ment a magyaroknak

2012. 11. 03.

Két érmet nyert Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna az első napon az úszók rövidpályás Világkupa-sorozatának pekingi állomásán.

A pénteki számok döntői közül Hosszú négyben volt érdekelt, s - az esemény hivatalos jegyzőkönyve szerint - 800 méter gyorson ő volt a leggyorsabb (8:21.49 p), majd 200 méter vegyesen harmadikként ért célba (2:08.35). A kettő között 200 méter gyorson is részt vett a legjobb nyolc vetélkedésében, s itt a negyedik időt teljesítette (1:55.25), míg 200 méteres hátúszásban a 7. lett (2:09.86). A dobogós helyek pénzt is hoztak a konyhára, miután a Vk-t kiíró nemzetközi szövetség, a FINA az egyéni számok érmeseit 1500, 1000 és 500 dollárral jutalmazza.
A bajai versenyző így a nyitónapon 2000 dollárral gazdagodott, a korábbi öt állomáson gyűjtött pénzdíjakkal együtt pedig 48 ezer dollárnál tart. Egyszersmind saját idei világkupás medálkollekciója immár 36 darabból - 28 aranyból, négy ezüstből és négy bronzból - áll, s továbbra is a legjobb úton halad a 100 ezer dolláros fődíj elnyerése felé, amely a teljes sorozat győztesét illeti majd meg.

Jakabos Zsuzsanna szintén kétezer dollárt keresett pénteken, méghozzá két ezüstérmével. Az elsőt 200 méter gyorson (1:55.14) szerezte, ahol is csupán egyetlen századmásodperccel csúszott le az aranyról, a másikat pedig a 200 méteres vegyesúszás döntőjében érdemelte ki (2:08.22).