Pekler Zalán vb és ifjúsági olimpia előtt áll

2018. 08. 24.

Pekler Zalán egyetlen magyar indulóként szerepel az ifjúsági olimpián sportlövészetben.

A 2017-es bakui Eb előtt rendezték az olimpiai kvalifikációs versenyt, ahol a légpuskaszámban három orosz és egy szerb lövő mögött az 5. helyet szerezte meg. Mivel nemzetenként csak egy sportoló indulhat minden sportlövőszámban az olimpián, így a harmadik helyen harcolta ki az olimpiai részvétel jogát.

A kvótaverseny után rendezett korosztályos Eb-n megnyerte a juniorok 60 lövéses fekvő számát. A döntőben elért 250,6 körös teljesítménye junior világ-és Európa-csúcsot ért. Később a puska összetett versenyben a dobogó második fokára állhatott fel.

A jól sikerült év után, 2018-ban a februári győri légfegyveres Eb légpuskaszámában 0,4 tizeddel maradt le a fináléról és a 11. helyet szerezte meg. Ez a verseny csalódás volt a számára, hiszen hazai környezetben dobogós helyezést tűzött ki maga elé.

Márciusban Sydneyben a junior világkupán javított, hiszen puska összetettben ezüstérmes lett. Ezután az iskolapadban is jeleskedett, sikeres érettségit tett és az egyetemre is felvették. Most kettős feladat előtt áll: egyrészt indul a szeptemberi csangvoni vb junior puska számaiban, majd következhet az októberi ifjúsági olimpia, ahol a légpuskaszámban rajtol.

Mint mondta, számára minden versenyen a cél a minél jobb szereplés. Az év legfontosabb versenyének a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiát tekinti, ott szeretne jól szerepelni, dobogós helyen végezni.

Ezzel folytatódna sportlövőink jó szereplése az ifjúsági olimpiákon, hiszen 2014-ben Nanjingban Péni István légpuska egyéniben bronzérmet szerzett és a vegyes számban egy indiai hölgy versenyzővel a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Egyébként Péni most is ott lesz az olimpián, mint a magyar csapat mentora. Bizonyára szakít majd időt kilátogatni a lőtérre, hogy 3 évvel fiatalabb sporttársának szurkolhasson, akivel csapatban világbajnoki címet nyert.

A főpróba az újvidéki GP-n jól sikerült, hiszen a légpuska fináléba a 8. helyen kvalifikált a fiatal komáromi sportoló, a döntőben pedig legjobb juniorként a felnőttek között az 5. helyen végzett.

A magyar sportlövő Buenos Aires-ben már az első napon lőállásba lép. Október 7-én magyar idő szerint 14 órakor rendezik az alapversenyt, majd 16:15-kor lesz a nyolc fős finálé, remélhetőleg magyar résztvevővel.