Péntektől világbajnoki érmekért versenyeznek rövidpályás gyorskorcsolyázó olimpiai bajnokaink

2018. 03. 15.

Péntektől vasárnapig Montreálban a rövidpályás gyorskorcsolyázó világbajnokságon versenyeznek olimpiai bajnok sportolóink. A versenyre a négy bajnok, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor, Burján Csaba mellett Varnyú Alex és az olimpiai negyedik helyezett női váltó tagjai, Bácskai Sára Luca, Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Keszler Andrea és Kónya Zsófia utazott el.

"Ez nem ugyanolyan vb, mint az átlagos években, mivel idén az olimpia miatt nem ez a legfontosabb verseny. Nekünk jól sikerült az olimpia, így igyekeztünk átmenteni a formát a játékokról" - mondta Bánhidi Ákos csapatmenedzser, aki gyermeke születése miatt ezúttal nem utazott el Kanadába a válogatottal.

"Amikor elkezdtük újra a munkát, az első három napon azért nehéz volt koncentrálni. Szükség volt fegyelmezésre, hogy ismét fókuszálttá tegyük az edzéseket".

A sportvezető szerint az ilyen világbajnokságok jellemzője, hogy az olimpiáról csalódottan távozó sportolók kiváltképpen bizonyítani akarnak. Ehhez hozzátette, a magyar csapatban is van ilyen versenyző, mert bár a váltóval a dobogó tetejére állhatott, egyéniben jobb szereplést remélt Liu Shaoang, akit mindhárom távon kizártak Phjongcshangban.

"Ádó sikeréhesen ment ki, ez nem kérdés" - jelentette ki Bánhidi a 20 éves versenyzőről, aki a tavalyi junior vb-n mindhárom távon aranyérmet nyert, de a felnőttek között is valamennyi számban állt már vb-dobogón.

A phjongcshangi játékokon Magyarország első téli olimpiai aranyát megszerző férfi váltóval kapcsolatban úgy fogalmazott, a négyes meg akarja mutatni, hogy nem a véletlen műve volt a diadala. Egyéniben a Liu fivérek mellett Burján, vagy a valószínűleg utolsó versenyén szereplő Knoch juthat szóhoz. A staféta mellett az egyéni számokban a Liu testvérek lehetnek harcban a dobogós helyekért.

A nőknél a megszokott ötösfogat utazott ki. A váltó a tavalyi vb-n ezüstérmes lett, a februári olimpián pedig negyedik. Egyéniben Jászapáti mellett Kónya vagy Bácskai juthat szerephez, mert Keszler szereplése egészségi problémák miatt kérdésessé vált.

A vb-n pénteken a selejtezőket rendezik, majd szombaton 500 és 1500 méteren osztanak érmeket, illetve a váltók elődöntőit bonyolítják le, vasárnap pedig 1000 méteren és a stafétáknál hirdetnek győztest.

A magyarok az előző három világbajnokság mindegyikén legalább két érmet nyertek, összesen pedig kilencet, köztük - Liu Shaolin Sándor 500 méteren aratott 2016-os diadala révén - egy aranyat.

A verseny programja: (helyi idő szerint, a magyar idő + 5 óra):