Pete Sándor értékes aranya Bécsújhelyen, szegedi bronzérem Podbrezován

2013. 08. 23.

Pete Sándor megnyerte a Creme de la Creme-Turnier elnevezésű tekeversenyt.

A bécsújhelyi viadalon a Répcelaki SE kiválósága mindenkit maga mögé utasított. Pedig a nemzetközi mezőnyben több világbajnok is ott volt: többek között Nemes Attila és Boanta Claudiu is versenyzett.

A kieséses rendszerű megmérettetés első körében Pete ugyan vereséget szenvedett Boanta Claudiutól, de második legjobb kiesőként így is kvalifikálta magát a következő fordulóba. A 2. felvonásban egy hazai versenyzővel került szembe, és 1-1 után szétdobásban kerekedett felül a répcelakiak alapembere. A döntőbe négyen kerültek be, és szettenként osztottak pontokat: a győztes 4, a második 3, a harmadik 2, és a negyedik 1 egységet kapott. Pete itt már semmit sem bízott a véletlenre, és az első három játszmát megnyerve, állva hagyta a vetélytársakat, így gyakorlatilag már a negyedik szett eredményétől függetlenül eldőlt, hogy hazahozza a kupát Bécsújhelyről. "Sanya" ettől függetlenül a záró 30 dobásban sem engedett ki, végül 626 fás, remek eredménnyel zárta a finálét.

Dobogóra állt a BL-címvédő magyar csapat Szlovákiában

A BL-címvédő Szeged a szlovákiai Podbrezován lépett pályára a hagyományos augusztusi ZP-kupán. Ez az A-kategóriás viadal egyben NBC férfi teke világranglista-verseny is egyben. A Tisza-partiak csapatban a harmadik helyen végeztek.

(Forrás: nem olimpiai sportágak sajtószolgálata)