Phelps két számban is bekerült az amerikai válogatottba

2014. 08. 12.

Két számban, 100 méter pillangón és 200 méter vegyesen bekerült a jövő évi világbajnoki csapatba az amerikaiak 18-szoros olimpiai bajnok úszója, Michael Phelps.

A 29 éves amerikai sztárversenyző az irvine-i országos bajnokságon harcolta ki a részvételi jogot nemcsak a kazanyi vb-re, hanem az augusztus 21-én rajtoló, az ausztráliai Gold Coaston sorra kerülő Csendes-óceáni Játékokra is.

A vasárnapi programban Phelps 200 vegyesen csapott össze a világbajnok Ryan Lochte-val, és 1:56.55 perccel második lett, öt századdal elmaradva riválisától.

Phelps a 2012-es londoni olimpiát követően visszavonult, ám tavasszal visszatért, most pedig már 2016-ra készül és a riói ötkarikás indulással kacérkodik. Phelps három olimpián szerzett 22 érmével a nyári játékok történetének legeredményesebb sportolója, 39-szeres világcsúcstartó, 26-szoros világbajnok és egy aranyat rövid pályás vb-n is nyert.