Pocsai Balázs és Vanek Margit az országos bajnokok

2012. 06. 11.

A férfiaknál Pocsai Balázs, a nőknél Vanek Margit nyerte a triatlonosok olimpiai távú országos bajnokságát, a Triatlon Tour 2. állomását Balatonfüreden.

Nagy szerencsére kitűnő idő fogadta az olimpiai távú elit OB és nyílt verseny mai indulóit. Az elit férfiak ugrottak először a füredi kikötő vizébe, s az úszás során nem szóródott szét a mezőny. A kerékpárpályán egy 10-es boly alakult ki, azonban ez a szám a későbbiekben csökkent, ugyanis Végvári Dávid, Faldum Gábor, valamint Horváth Zsanett baleset miatt kénytelen volt feladni a versenyt, a sérüléseik ellátását követően mindegyiküket kiengedték a kórházból. Futásnál az egykori klubtársak, Fecskovics Attila és Pocsai Balázs küzdöttek az aranyért, a táv első felénél Fecsó vezetett, azonban 6 km-nél Pocska ritmust váltott és magabiztosan szerezte meg újabb olimpiai távú OB címét, mögöttük az Ruzsás Dávid ért be harmadiknak.

Nőknél a még olimpiára esélyes Vanek Margit diadalmaskodott, s ezzel megszerezte élete első számú olimpiai távú OB címét. Másodikként a szülés után visszatérő Koch Renáta végzett, s mögötte Szakály Zsuzsanna ért célba.

A versenyen a csekély számú elit versenyző mellet nagy számú amatőr vívott kemény küzdelmet a kerékpárpályával és egymással, de többségük örült, hogy ilyen gyönyörű környezetben s ilyen jó versenypályán mérhette fel felkészültségét. A napsütéses és nehéz kerékpárpálya után árnyákos és nézőktől hemzsegő futópálya várta a versenyzőket.

Triatlon olimpiai távú országos bajnokság

férfiak
Bajnok: Pocsai Balázs (DSC-DSI) 1:47:48, 2. Fecskovics Attila (Uniqa Team Újbuda SE) 1:48:03, 3. Ruzsás Dávid (Uniqa Team Újbuda SE) 1:49:06