World Tour: Póta Georgina elődöntős Olmützben

Póta nyolcba jutott az Európa Top 12-n

2014. 02. 08.

Póta Georgina egy győzelmet és vereséget könyvelt el csoportjában a lausanne-i asztalitenisz Európa Top 12 versenyen, és bejutott a negyeddöntőbe, ahol ellenfele a német Petrissa Solja lesz.

A rajt előtt egy nappal visszalépő svéd Matilda Ekholm helyére a tartaléksorból előrelépő Póta Georgina első ellenfele Hu Melek volt pénteken, és bár a magyar versenyző jól játszott, végül érvényesült a papírforma: a harmadik helyen kiemelt török-kínai öt játszmában győzött

Következett a Margarita Peszocka elleni találkozó, amelyre az ukrán meglepően sima, háromszettes győzelemmel „melegített” Hu Melek ellen. Hiába azonban az ijesztő előzmény, a jó formában lévő magyar klasszis nem sok esélyt hagyott az ukránnak, s mivel szettvesztés nélkül nyert, a körbeverésből ő jött ki a legjobban.

Csoportelsőként Póta jutott be a szombat délelőtti negyeddöntőbe, ahol a német Petrissa Solja lesz az ellenfele.

ASZTALITENISZ EURÓPA TOP 12, LAUSANNE

Nők. 4. csoport: Hu (török)–Póta Georgina 3:2 (7, –9, –8, 4, 6), Póta–Peszocka (ukrán) 3:0 (9, 7, 8), Peszocka–Hu 3:0
A végeredmény: 1. Póta 1 győzelem (5:4), Peszocka 1 (3:3), 3. Hu 1 (3:5)