Powell lemaradt a vb-ről

2013. 06. 23.

A hatszoros olimpiai bajnok Usain Bolt megnyerte a 100 métert a világbajnoki válogatónak számító jamaicai atlétikai bajnokságon, korábbi világcsúcstartó honfitársa, Asafa Powell viszont csak hetedik lett, így lemarad a moszkvai vb-ről.

A Pekingben és Londonban is mindkét vágtaszámban és a sprintváltóval is győztes Bolt 2011-ben - miután a fináléban kizárták - nem tudta megnyerni a vb-t a klasszikus távon, így ezúttal válogatóznia kellett Kingstonban.

Noha a sportág jelenlegi legnagyobb sztárja eddig idén 100-on nem futott jól - a római Gyémánt Liga-versenyen Justin Gatlintől kikapott - mindenképpen ő számított az esélyesnek. Győzött is, igaz önmagához mérten visszafogott teljesítménnyel. A bajnoki címet 9.94 másodperces futással szerezte meg, négy századdal megelőzve Kemar Bailey-Cole-t és öttel Nickel Ashmeadet.

"A lényeg az volt, hogy biztosítsam a helyem a vb-n 100-on, és ezt megcsináltam" - mondta Bolt, aki még nem elégedett a formájával, s mint mondta, ezúttal is sok volt a hiba futásában, s ugyan menet közben szépen gyorsult, még közel sem úgy, ahogy elvárja magától.

A verseny legnagyobb szenzációja Asafa Powell betlije volt: a 9.72 másodperces egyéni csúccsal rendelkező, a váltóval világ- és olimpiai bajnok vágtázó kifejezetten gyenge, 10.14 mp-es idővel lett negyedik. Mivel a vb-csapatba - a címvédő Yohan Blake mellett - az első három kerül be, Powell lemarad az oroszországi világbajnokságról.

A nőknél a doppingügybe keveredett Veronica Campbell-Brown, valamint a jamaicai szövetség által a vb-re már korábban beválogatott, a pekingi és londoni olimpián is győztes Shelly-Ann Fraser-Price távollétében Kerron Stewart nyert 100-on. A 2008-as játékokon ezüstérmes futó 10.96 másodperces eredménnyel lett aranyérmes.