Provident Kupa: Egy gólos vereséggel rajtolt a magyar válogatott

2014. 01. 04.

A gyöngyösi Provident Kupa pénteki 1. fordulójában a magyar férfiválogatott egy góllal alulmaradt Csehország csapatával szemben. A torna nyitómérkőzésén a második félidőben fordító fehéroroszok az utolsó másodpercben szerzett góllal verték meg a lengyeleket, szintén 29-28-ra.

A magyar válogatott 21-es keretéből a kapus Székely, valamint Zdolik és Bánhidi maradt ki a csehek elleni első mérkőzésen, amely előtt Vetési Iván, az MKSZ elnöke két jubilánst köszöntött: Mikler Roland 125., Nagy Kornél pedig 100. alkalommal lépett pályára a nemzeti csapatban. Mikler, Gulyás, Ancsin, Lékai, Zubai, Nagy Kornél, Iváncsik Gergő összeállításban támadással kezdtek a mieink, védekezésben Ilyés és Schuch állt be Lékai és Ancsin helyére. Fordulatosan indult az összecsapás, hiszen 2-0-ra honfitársaink, 4-2-re viszont már a vendégek vezettek, majd kétszer is döntetlen volt az állás (4-4, 5-5). Itt a sérüléséből lábadozva „próbajátékon” szereplő Iváncsik, ott a legnagyobb sztár, a kieli Jicha, majd Mráz is duplázott. Nyolc perc elteltével viszont egyértelműen a csehek vették át az irányítást, és 10-5-re elhúztak, hiába kért közben időt Mocsai Lajos, aki aztán a széleken frissített, Iváncsikot Vadkerti, Gulyást Harsányi váltotta. Utóbbi egyből beköszönt, s a kisebb felzárkózás (7-10) a másik oldalon is időkérést váltott ki. Csapatunk ebben a periódusban akár egalizálhatott is volna, de a támadásainkba ekkor is sok hiba csúszott, s ziccerek is kimaradtak, így visszaállt az ötgólos különbség (8-13), amelyből a szünetig hármat sikerült faragni (13-15). Ebben a szakaszban az ellenfélnél a hosszabb pihenőt kapott Jicha után az ötöt hintő Horák vette át a vezérszerepet, míg nálunk a 3-3 gólos Ancsin és Lékai volt a legeredményesebb.

A 2. félidőben Tatai kezdett a magyar kapuban és Mocsai, valamint Császár is szerepet kapott, utóbbi kétszer be is talált, ám közben négyszer a vendégek is eredményesek voltak, így alig hat perc elteltével, négygólos hátrányban (15-19) Mocsai kapitány ismét időkérésre kényszerült. Putics kétszer, közben a jó védekezést követően támadásban is fennragadt Schuch, majd megint Császár lőtt gólt, míg az ellenoldalon Jurka vitte a prímet, így az utolsó negyedórára 19-22-es állásnál fordultak a felek. A hosszú végjátékot remekül kezdték a mieink, hiszen Mocsai, Szöllősi, majd Császár révén öt perc alatt egyenlítettünk (22-22), 5-5-ös állás után először, de korántsem utoljára. A cseheknél a Jicha-Horák páros, nálunk ismét a fenti trió tartotta meccsben csapatát (27-27). Az utolsó három percben azonban Becvár és Sklenák góljára csak a legeredményesebb magyar, a meccs legjobbjának választott Császár tudott válaszolni, így minimális különbséggel a vendégek nyerték meg az összecsapást.

Férfi Provident Kupa, 1. nap

LENGYELORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG 28-29 (16-13), Gyöngyös, játékvezetők: Dobrovits, Tájok (magyarok)
LENGYELORSZÁG: Szmal, Wichary, Wyszomirski (kapusok), Bielecki 2, Chrapkowski 3, Gliński, Grabarczyk, Jaszka 1, Jurecki 4, Jurkiewicz, Krajewski, Kubisztal 1, Lijewski 4, Łucak, Orzechowski 7, Syprzak, Szyba 1, Wiśniewski 5
FEHÉROROSZORSZÁG: Cserepenko, Kisov (kapusok), Baranov, Brovko 1, Babicsev 3, Kamisik, Nyezsura, Nyikolenkov 3, Puhovszkij 1, D. Rutenka 4, Sz. Rutenka 7, Silovics 3, Sumak 2, Szemenov 3, Tyitov 2, Zaitsau
Kiállítások: 10, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 8/6

MAGYARORSZÁG–CSEHORSZÁG 28-29 (13-15), Gyöngyös, játékvezetők: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 3, Császár 6, Gulyás, Harsányi 2 (1), Ilyés, Iváncsik G. 2, Lékai 3, Mocsai 3, Nagy K. 1, Schuch 1, Putics 3, Szalafai, Szöllősi 3, Vadkerti, Varsandán, Zubai 1
CSEHORSZÁG: Mrkva, Štochl (kapusok), Babák, Bečvář 3 (2), Horák 7, Hrstka 2, Jícha 5, Jurka 4, Kasal, Kubeš, Mráz 3, Šindelář, Sklenák 2, Sobol 1, Stehlík 1, Vanco 1
Kiállítások: 4, ill. 4 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2

A Provident Kupa állása:
1-2. Csehország és Fehéroroszország 2-2 p (29-28), 3-4. Magyarország és Lengyelország 0-0 p (28-29)