Puskás Ferenc sírjánál koszorúztak a Real Madrid fiataljai

2013. 04. 02.

A Puskás Suzuki Kupa nemzetközi utánpótlás labdarúgótornán szereplő Real Madrid játékosai hétfő délután Puskás Ferenc születésének 86. évfordulója alkalmából a budapesti Szent István-bazilikában emlékeztek az Aranycsapat legendás kapitányára.

A madridi klub futballistái koszorút helyeztek el a bazilika altemplomában Puskás Ferenc sírjánál, majd siettek Székesfehérvárra, ahol a Sóstói stadionban a görög Panathinaikosz együttesével találkoztak a Puskás Suzuki Kupa döntőjében.

A Honvéd a harmadik, első a Real Madrid

A Puskás-Suzuki-kupa történetében először rendeztek színtiszta külföldi döntőt, az A-csoport nyertese, a spanyol Real Madrid és a B-csoportot megnyerő görög Panathinaikosz csapott össze a trófeáért.

A csoportmérkőzések során nagyon meggyőző formát mutatott a görög csapat, így sokan esélyesebbnek tartották a nagyhírű Realnál, ám a negyedik percben azonnal betalált a Real! Egy beívelt szabadrúgás után lepattant a labda, amely José Ángel Blanco Fernández elé került, ő pedig – erősen lesgyanús helyzetben - a bal alsó sarokba helyezett. 1-0

Ezután számottevő helyzet egészen a 22. percig nem alakult ki, akkor a spanyol gólhoz hasonló szituáció után veszélyeztetett a Pana: a jobb oldalról beívelt szabadrúgást középen Kantri Merai fejelte kapura, ám mellé ment a próbálkozása.

A kevés helyzet ellenére egyébként színvonalas volt a találkozó, sok jó becsúszó, megelőző szerelés volt, szép cselek és pontos hosszú indítások, nem lehetett unni a döntőt.

A 33. percben pedig jött az újabb madridi gól: Jean Carlos Silva Rocha tört kapura a bal oldalon, és Konsztantinosz Kocarisz kapus jobb lába mellett a hálóba lőtt. 2-0.

Sőt, a 39. percben csaknem el is döntötte a találkozót a Real Madrid, amikor Francisco Pérez Ganformina 18 méterről ragyogó megtekerte a labdát, amely kifelé csavarodott, a görög kapus óriási bravúrt bemutatva, ujjheggyel szögletre tolta a labdát.

A második félidő elején csaknem sikerült szépítenie a Panathinaikosznak, egy bal érkező beadás teljesen üresen találta a gólkirály-jelölt Peter-Michail Newmant, aki viszont nem tudta kapura fejelni a labdát, mellé ment. Még ugyanebben a percben a mások oldalon a másik 10-es, Sánchez került helyzetbe, épphogy menteni tudtak előle a szürke mezes védők.

Az 51. percben Sánchez aztán fejjel lehetett volna eredményes, miután Lazo az alapvonalról középre tekert labdáját megbólintotta, de Kocarisz kapus szép mozdulattal fölé tolta a labdát.

Az 59. percben komikus jelenet villanyozta fel a nézőket, egy Real-indítás után Mariosz Canulinosz olyan szerencsétlenül ért labdába, hogy saját kapusa fölött csaknem a kapuba hullott a labda, a szögletből pedig Dorian Babunski kis híján gólt fejelt.
Több gól nem esett, a Real Madrid tulajdonképpen magabiztosan nyerte meg a trófeát.
A spanyol gárda 2008, azaz az első kiírás után másodszor hódította el a trófeát.
A legutóbbi három kiírás győztese, a Budapest Honvéd végzett a harmadik helyen, mivel a bronzmérkőzésen 4-2-re legyőzte a Puskás Akadémia együttesét.

Az érmeket és a kupát Puskás Ferenc özvegye mellett Orbán Viktor miniszterelnök és Simicskó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára adta át.

A torna kapusa: Marcos Lavín Rodriguez (Real Madrid)
A torna legjobb játékosa: Aleix Febas Pérez (Real Madrid)
A torna gólkirálya: Peter-Michail Newman (Panathinaikosz) 4 góllal

Az eseményen minden évben U17-es csapatok mérik össze a tudásukat.

A madridiak ünneplésének csúcspontjaként "aranyeső" hullott a hősökre, amelyben boldogan ugráltak, énekeltek, táncoltak a spanyol győztesek.

Eredmények (a torna honlapja alapján):

VI. Puskás-Suzuki-kupa, döntő
Real Madrid (spanyol) – Panathinaikosz (görög) 2-0 (2-0), Székesfehérvár, Sóstói Stadion, vezette: Bognár Tamás
Real Madrid: Lavín – Álvaro, Manresa, Molina, Silva (Merchán) – Pérez (Huertas), Harper (Babunski), Sánchez (Montávez), Lazo – Blanco (Bernabéu), Febas
Panathinaikosz: Kocarisz – Sztratigisz, Arnautoglu (Szervilakisz), Canulinosz – Xirosz, Sztrajkosz (Kriszikosz), Papanikolau (Rumposz), Angelopulosz (Turukisz), Merai – Newman, Zafejrakisz (Balacurasz)
G: Blanco (4.), Silva (33.)
Sárga lap: Rumposz

a 3. helyért:
Budapest Honvéd-Videoton Puskás Akadémia 4-2 (0-1)
Budapest Honvéd: Irmai – Ionescu, Mátyás, Pethő (Tóth), Göblyös, Nagy, Márton, Feketics, Szandai, Koszta, Bíró
Videoton Puskás Akadémia: Boros – Koronczi (Badi), Csonka, Spandler, Balogh – Pintér, Mészáros (Babolek), Zsótér – Damásdi (Óvári), Sejben, Makrai (Molnár)
G: Mészáros, Sejben ill. Feketics (2), Tóth (2).
Sárga lap: Damásdi, Feketics.