Puskás-Suzuki-kupa: A címvédő Budapest Honvéd veresége

2013. 03. 31.

A háromszoros címvédő Budapest Honvéd 2–1-re kikapott a görög Panathinaikosztól a Puskás-Suzuki-kupa nemzetközi utánpótlás labdarúgótorna szombati játéknapján.

A B-csoportban a második napon a pénteken a Melbourne FI-t legyőző Budapest Honvéd a görög Panathinaikosszal játszott.

Meglepően jól kezdtek a görögök, már a 2. percben helyzetbe került Peter-Michail Newman, aki egy csel után balról lőtt jobbal, de lövését hárította Relu Stoian kapus. Újabb két perc múlva azonban már betalált a görög csapat: egy kapu előtti kavarodás végén Newman 16 méterről a kicsit kinn álló kapus fölött szép ívben emelt a kapuba. 0-1.

Lassan szedte össze magát a címvédő, csak a 21. percben adódott először Honvéd-helyzet (Feketics Norbert ziccerben a kapusba lőtt), és ekkor már túl voltunk egy újabb nagy Pana-lehetőségen, amikor is a 9. percben Kantri Merai lőtt egy jobb oldali beadás után közelről kapura, de Stoian bravúrral hárított.

A félidő első része tehát a zöld-fehéreké volt, aztán kezdett egyre jobban funkcionálni a Honvéd. A 26. percben Dan Marius Constantinescu tette be középre a labdát jobbról, érkezett Feketics, de a kapus kezében kötött ki ismét a labda.

A 29. percben viszont megszületett a Honvéd egyenlítő találata egy érdekes szituáció után. A görög védő, Mariosz Canulinosz szabályosnak tűnő módon szerelte Feketicset, Andó-Szabó Sándor játékvezető azonban szabadrúgást ítélt és sárgát is adott a hátvédnek. A beívelt szabadrúgás után született aztán a gól, egy lapattanó labdát Andrei Lucian Ionescu vágott be a léc alá. 1-1

Az első félidő utolsó tíz perce már inkább a magyar csapaté volt, de újabb gólt nem szerzett.

A második félidőt viszont az elsőhöz hasonlóan viharosan kezdte a Panathinaikosz! És Newman, aki a torna első duplázó játékosa lett, hiszen miután a 2. percben, úgy a második félidő második percében is betalált, egy eladott labdát elcsípve. Újra vezettek a görögök. 1-2

Ezután próbálta uralni a játékot a Honvéd és hajtott az egyenlítésért, de nagyon nehézkesen döcögött a kispesti szekér, az volt az ember érzése, hogy mindenhová odaérnek a görög lábak. Igazán nagy Honvéd-helyzet a második félidő első 35 percében nem volt, még majdnem a görögök növelték az előnyüket Kriszikosz révén. A legutolsó percben ugyan még akadt egy szabadrúgása kedvező helyzetből a Honvédnak, ám Feketics 20 méteres lövése sem ért célba.

A Panathinaikosz 2-1-es győzelmével megtört a Honvéd a 2009-es döntő óta tartó veretlenségi sorozata a PSK-n, és nagyon kétségessé vált, hogy a címvédő ott lehet-e a döntőben. Ahhoz az kellene, hogy a Melbourne vasárnap legyőzze a Panathinaikoszt.

A házigazda Puskás Akadémia pénteki sikere után ezúttal gól nélküli döntetlent játszott a Real Madriddal az U17-es csapatokat felvonultató eseményen. Technikailag tökéletes, mint ahogy maga a Real játéka is látványos volt. De a gól mégsem jött össze a királyi klub játékosainak a Puskás Akadémia ellen. A Real egyik legjobbja, Francsico Pérez Ganformina értékelt.
Fran Pérez többet várt magától és a Realtól a Puskás Akadémia ellen

"Végig fölényben futballoztunk, ezért megérdemeltük volna, hogy mi győzzünk. Sajnos hadilábon álltunk a helyzetkihasználással. Érdekes, hogy a Mister (az edző - a szerk.) engem látott a csapat legjobb játékosának, mert szerintem a Puskás Akadémia ellen átlagos teljesítményt nyújtottam. A pontvesztés után sem változott a célunk. Meg akarjuk nyerni a tornát és ehhez vasárnap le kell győznünk a Hagi Akadémia csapatát." - mondta Francsico Pérez Ganformina

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA, 2. játéknap

A-CSOPORT
Videoton Puskás Akadémia – Real Madrid (spanyol) 0-0
Videoton PA: Boros – Badi (Kertai), Csonka, Koronczi, Balogh - Babolek, Mészáros (Péter), Pintér - Damásdi, Sejben, Makrai (Molnár)
Real Madrid: Lavín – Manresa, Molina, Bernabéu, Silva – Pérez, Harper (Babunski), Merchán (Sánchez), Parra – Lazo (Fernández), Febas (Huertas)
Sárga lap: Mészáros, ill. Bernabéu.

Nagyon jó csapat ellen értünk el értékes döntetlent. A Hagi Akadémia elleni mérkőzésünk másnapján a második félidőben látszott a fáradság a csapatomon, ettől függetlenül végig stabil játékot hoztunk. A második félidő felétől kijött a fizikai megterhelés okozta fáradság, de a szívük vitte előre a srácokat. Többen is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a technikailag kiemelkedően képzett Real Madrid ellen. (Varga Antal)

Jobbára az történt a pályán, amit mi akartunk. Csak egy valami hiányzott, a pontos befejezés. A Videoton Puskás Akadémia szervezetten futballozott, a védekezése nem hagyott kívánnivalót maga után, de hiányoltam a kreativitást a támadásaiból. (Tristan David Celador)

Az A-csoport állása két forduló után:
1. Videoton Puskás Akadémia 4 pont (1-0) (2 mérk.), 2. Real Madrid 1 pont (0-0) (1 mérk.), 3. Hagi Akadémia 0 pont (0-1) (1 mérk.)

B-CSOPORT
Budapest Honvéd – Panathinaikosz (görög) 1-2 (1-1)
Honvéd: Stoian – Halmaghe (Szandai), Ignáth (Sárándi), Ionescu, Pintér (Mátyás) – Márton, Tóth P., Harnos, Göblyös – Feketics, Constantinescu
Panathinaikosz: Kocarisz – Arnaotutoglu, Canulinosz, Xirosz, Sztajkosz – Papanikolau, Angelopulosz (Kriszikosz), Merai (Rumposz), Newman – Zafejrakisz (Szervilakisz), Balacurasz (Sztratigisz)
G: Ionescu, ill. Newman (2)
Sárga lap: Pintér, ill. Canulinosz, Xirosz
Tizenegyesek: 2-3
"Nagyszerű csapattal találkoztunk, de ilyen egyéni hibákat, amiket bemutattunk nem lett volna szabad elkövetnünk a mérkőzésen." (Farkas Tibor)
"Nagyon örülök a mai győzelemnek, mert azt játszottuk, amit tudunk. A mi csapatunk a legfiatalabb a kupán, ráadásul a háromszoros győztest, egyben címvédőt győztük le az első mérkőzésünkön. Így külön öröm ez a siker." (Konstantinos Fratzeskos)

A B-csoport állása két forduló után:
1.Panathinaikosz 3 pont (2-1) (1 mérk.), 2. Budapest Honvéd 3 pont (3-2) (2 mérk.), 3. Melbourne Football Institute 0 pont (0-2) (1 mérk.)