Puskás-Suzuki Kupa: Döntő először magyarok nélkül

2013. 04. 01.

A spanyol Real Madrid és a görög Panathinaikosz játssza egymással a Puskás Suzuki Kupa döntőjét. A rendező csapata bár ugyanannyi ponttal és gólkülönbséggel végzett, mint a Real, a szombati 11-esek a spanyoloknak kedveztek, így a mai 1-0 az ő számukra volt kedvező. A torna történetében először két külföldi csapat játssza majd a döntőt hétfőn.

A PSK A-csoportjának utolsó meccse előtt tudtuk, hogy a Videoton Puskás Akadémia akkor juthat döntőbe, ha a Real Madrid nem győzi le a Hagi akadémia csapatát. Már egy 1-0-s Real-győzelem is a spanyolok fináléba jutását jelenti, hiszen akkor azonos mérlege lesz a házigazdának és a Real Madridnak, ám az egymás elleni szombati meccsük (0-0) után a tizenegyeseket a vendégek nyerték 2-1-re.
És már a 8. percben megszületett az a gól, amelynek nem örültünk: jobb oldali beadás után a madridiak középpályása, Borja Sánchez Laborde fejjel betalált a román kapuba. 1-0
Ez a gól azt jelentette, hogy már a Real Madrid érezhette magát a döntőben. A Hagi Akadémia játékosai a mezőnyben nem játszottak alárendelt szerepet, jól járatták olykor a labdát és az első félidőben a gólon kívül csak nekik volt helyzetük: a 15. percben Iulian Carabela lőtt ballal kapura, ám Marcos Lavín Rodriguez kapus védett, a 23. percben pedig Razvan Marin törhetett kapura, ám ballal a rövid sarok mellé lőtt.

Az első félidő után a Realnak nem volt oka a nagy rohanásra, nem is igazán erőltette a gólszerzést, a konstancaiak viszont nagyon nehezen kerültek csak helyzetbe, és ha igen, akkor is hibáztak. Florin Boerean fejjel veszélyeztetett a második félidő közepén, majd Andrei Ludusan előtt is adódott lehetőség, ám mindkétszer megúszta kapott gól nélkül a spanyol együttes. Utóbbi helyzete igazán veszélyes volt, de Ludusan négy méterről sem tudott a hálóba találni, a román és magyar szurkolók legnagyobb bánatára.
Több gól nem esett a mérkőzésen, 1-0-ra nyert a Real Madrid és készülhet a Puskás-Suzuki-kupa hétfői döntőjére.

Tristan David Celador - a Real Madrid edzője:
"Szombaton inkább a játékkal és kevésbé az eredménnyel voltam elégedett, ma ez inkább fordítva gólt. Mikor berúgtuk az első gólt, egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy nagy gólkülönbséggel is nyerhetünk, de a végén nagyon akart egyenlíteni a Hagi Akadémia, így örülnünk kellett az 1-0-s győzelemnek. Döntőbeli ellenfelünk, a Panathinaikosz mérkőtéséből csak perceket láttam, de hallottam 5-0-ra győzött a Melbourne ellen. Nem lesz könnyű dolgunk, ha valóra akarjuk váltani, azt amit elterveztünk, azaz meg akarjuk nyerni a kupát!"

Az első félidei egy után a Pana további négy góllal szomorította el a torna újoncát. Peter-Michael Newman duplázott, csakúgy, mint a Honvéd ellen, és ezzel hatalmas lépést tett a gólkirályi cím felé. Két meccs után a görög center négygólos, a Pana pedig 2010 után újra döntőt játszhat a Puskás-Suzuki-kupán. Melbourne-Pana 0-5.

Alaposan bekezdett a Pana a meccs elején. Egy hosszú kiugratás után Kantri Merai 14 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. A korai gól sokkolta az ausztrál csapatot, de a félidő közepén láthattuk az első veszélyes ausztrál lehetőséget, mikor is Stamoulis lövését a gólvonalról vágta ki a Pana védője, majd Verratti lövése szállt messziről a kapu fölé. A hajrában Zafejrakisz a hosszú sarkot vette célba 16-os bal csücskétől, de a görög ősök ausztrál gyermeke pár inchnyit tévedett.

A szünet után tovább folytatódott az "abók" kínja, mert további négy gólt kapott Alan Davidson csapata. A félidő közepén Turukisz, majd a Honvéd ellen duplázó Newman lőtt gólt, utóbbi büntetőből. Egy szöglet után a labdát a saját kapujába ejtő-bokszoló kapus, Thomas Trivellas góljával már négy volt a Pana előnye. A végeredményt Newman akciógóllal állította be. Így lett a vége 5-0.

A Pana 2010 után újra döntőt játszhat a Puskás-Suzuki-kupán. A torna újonca, a Melbourne Football Institute pedig az ötödik helyért léphet pályára.

Konsztantinosz Fratzeszkosz - a Panathinaikosz edzője:
Szerencsére ma nagyon jól kijött a lépés, úgy játszottunk, ahogy elterveztük, ezért sikerült ilyen nagy arányban nyerni.

Kialakult a 2013-as Puskás-Suzuki-kupa helyosztó mérkőzéseinek párosítása. A Puskás Akadémia a Honvéd ellen játszik a harmadik helyért, az ötödik helyért a torna újonca, a Melbourne Football Institute a Hagi Akadémia ellen lép pályára.
A döntőben délután öt órától Panathinaikosz-Real Madrid mérkőzés lesz. A PSK történetében először két külföldi csapat játssza a döntőt.

Eredmények:

A CSOPORT
Real Madrid (spanyol) – Hagi Akdémia (román) 1-0 (1-0)
Real Madrid: Lavín – Álvaro, Benabéu, Pérez (Fernández), Harper (Huertas) - Sánchez, Pegulión, Parra, Lazo – Blanco, Febas (Molina)
Hagi: Cabuz – Toriste, Nedelcu (Oarna), Manea, Iacob – Tudoran (Ene), Marin, Ludusan (Oarna), Boerean – Stanisoara (Stoica), Carabela (Casap)
G: Sánchez
Sárga lap: Pérez, ill. StoicaAz
A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 4 (1-0), 2. Puskás Akadémia (1-0) 4, 3. Hagi Akadémia 0 (0-2)

B CSOPORT
Melbourne Football Institute-Panathinaikosz 0-5 (0-1)
Melbourne F. I.: Trivellas - Adamo (Murone), Aoun, Avramidis, Battistella - Pantazi (Belteky), Roksandic, Stamboulidis, Verratti, Ward, Stamoulis (Teah).
Panathinaikosz: Kotsaris - Stratigis, Arnaoutoglou (Servilakis), Tzanoulinos (Triantafillopoulos), Staikos (Ballatsouris), Angelopoulos (Chrysikos), Merai, Newman, Zaferirakis (Roumpos), Tourikis, Athanasopoulos.
G: Newman (2), Touroukis, Merai, Trivellas (öngól).
Sárga lap: Tzanoulinos.
Piros lap: Triantafillopoulos.
A B csoport végeredménye: 1. Panathinaikosz 6 (7-1), 2. Honvéd 3 (3-2), 3. Melbourne Football Institute 0 (0-7)

A hétfői program (Székesfehérvár, Sóstói stadion)

13:00 - 5. helyért: Hagi Akadémia - Melbourne Football Institute
15:00 - 3. helyért: Puskás Akadémia - Honvéd
17:00 - Döntő: Real Madrid-Panathinaikosz

(Forrás, fotók: pfla.hu)