Puskás-Suzuki-kupa: Honvéd és Videoton győzelemmel kezdődött a torna

2013. 03. 30.

A Videoton Puskás Akadémia győzelmével kezdődött a Puskás-Suzuki-kupa néven futó U17-es nemzetközi labdarúgótorna 2013-as kiírása.

A hazai környezetben szereplő fiatalok a nyitó mérkőzésen 1–0-ra nyertek a román Hagi Akadémia ellen, Damásdi Alex góljával. A mérközést megtekintette Orbán Viktor miniszterelnök is, az Akadémi alapítója.
A házigazdák után a Bp. Honvéd is győzelemmel mutatkozott be a tornán. A kispestiek U17-es futballistái 2–0-ra nyertek az ausztrál Melbourne Football Institute ellen a torna nyitó napján.
A Puskás-Suzuki Kupa ötéves történetének először indul tengerentúli csapat, ezzel a szervezők régi vágya teljesül, hogy Puskás Ferenc ausztráliai sikereinek helyszíne, Melbourne is kiállít egy U17-es csapatot a tornára