Hazai vereséggel folytatta az Eb-selejtezőt a női válogatott

Rajt győzelemmel

2012. 10. 06.

Pénteken Ukrajna ellen kezdte meg szereplését a nagyváradi Kárpát Kupán a magyar női válogatott, amely magabiztos játékkal már szünetre tetemes előnyt szerzett, és könnyed győzelmet aratott.

Jól kezdett a magyar együttes, amely már az első tíz perc végére négy gólos előnybe került, majd 14-10 után egyre távolabb került ellenfelétől, Leonyid Ratner a 25. percben 17-10-es magyar vezetésnél kért időt. Az ukránok elsősorban Pidpalovára koncentrálták támadójátékukat, a mieink azonban többnyire sikerrel kapcsolták ki a játékból, így már szünetre kényelmes előnyt szereztek.

Szünet után a magyar válogatott tartotta előnyét, a 45. percben tíz góllal vezetett (25-15), amikor Karl Erik Böhn lecserélte a kulcsembereket, ám így is kényelmes, öt gólos győzelmet aratott a csapat.

Kárpát Kupa, 1. forduló:
MAGYARORSZÁG-UKRAJNA 30-25 (19-10), Nagyvárad, játékvezetők: Din, Dinu (románok).
MAGYARORSZÁG: Herr O., Kiss É. (kapusok), Bódi 4, Bulath 4, Görbicz 8 (2), Hornyák D., Klivinyi 1 (1), Kovacsics, Orbán A. 1, Planéta 1, Rédei-Soós 4, Szabó V. 5, Szekeres, Szepesi, Vincze 2
UKRAJNA: Tyimosenkova, Vlaszenko (kapusok), Borscsenko 4 (2), Cibulenko, Glibko 2, Kraszko, Lajuk 4, Manaharova 1, Nyikolajenko 2, Pidpalova 5 (2), Redka 3, Sutszka 1, Stelmach, Turkalo 1, Umanek, Vascsuk 2
Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.
Románia A-Románia B 37-25 (15-12)