Autós száguldás a hóban Michelisz Norberttel

Rekord számú résztvevő a zalakarosi kerékpáros napon

2013. 06. 27.

Rekord létszámú résztvevővel rendezték a MERIDA Tour de Zalakaros kerékpáros napot, mely Novák Ferenc zalakarosi polgármester pisztolylövésére startolt el a 118, 70 és 33 km-es távokon.

A legnagyobb érdeklődésre számot tartó hosszú távra - benne a 15%-os börzöncei emelkedővel és a Zalakaroson belüli hegyi körpályával - 350-en neveztek. A viadal bőven tartogatott nehézséget a mezőny számára, melyben az idei évben az amatőrökön túl több licenszes versenyző is rajthoz állt. A nagykanizsai U23-as magyar bajnok, Simon Péter győzelmi reményekkel érkezett a rajthoz, és sikerült is a hazai pálya előnyét kihasználva megnyerni a legnehezebb futamot.

A hölgyeknél Szeghalminé Kenyó Anita állhatott a dobogó legfelső fokára, ezüstérmes Gáncs Eszter (Szingó SE), a harmadik Gallyas Noémi (Merida Maraton Team) lett. A 70 km-es 7Vezér Kalandpark Teljesítménytúra résztvevői közül a hölgyeknél abszolút első lett Mismás Eszter, míg a férfiaknál Pancze Miklós (ABC-Nutrixxion) volt a leggyorsabb.

A 33 km-es, a Kis-Balaton természetvédelmi területeit is érintő II. Karos-Spa Kis-Balaton családi bringatúrát 439 kerékpáros teljesítette. Defekt szerencsére alig volt, de akiknek mégis, igénybe vehették a CST ingyenes belsőszervizt a pálya 4 különböző pontján.
Nagy sikert aratott a hétvége folyamán a BikeFun gyermekverseny, ahol a gyerkőcök és a lelkesen szurkoló szülők is kiválóan érezték magukat.