Remek kezdés tornában és kajak-kenuban

2015. 06. 14.

A kajak-kenusok papírforma-eredményei és Lám Bálint birkózásban hozott pontszerző helyezése mellett a női tornászok nyújtották vasárnap az Európa Játékokon a kiemelkedő teljesítményeket.

Lám Bálint a kötöttfogású birkózók közt ötödik lett, Komáromi Tibor a fogásnemmel kapcsolatban a mob.hu-nak elégedetten nyilatkozott.

Kajak-kenusaink a papírformát hozva magabiztos versenyzést mutattak, a hétfői döntők során éremesőben bízhatunk.

Női tornában, a csapatversenyben (Böczögő Dorina, Divéky Luca és Makra Noémi) két szer után a harmadik helyen állnak a magyarok, Makra Noémi egyéni összetettben a 6., bejutott a felemás korlát szerenkénti döntőjébe is, ahol éremesélyes lehet. A férfiak csapatversenyében Magyarország (Babos Ádám, Dudás Norbert, Szabó Nándor) a 15. helyen áll.

Triatlonban Faldum Gábor a 32., Bicsák Bence a 40., Tarnai László a 42. helyen fejezte be a versenyt. Előző nap Horváth Zsanett 31. lett.

Vízilabdában vasárnap a fiúk Azerbajdzsánt (23:3), a hölgyek Görögországot (11:10) győzték le.

A versenynap részletes eredményeit itt olvashatja.

A nemzetek éremtáblázatán Magyarország egy ezüstéremmel holtversenyben a 14. pozícióban várja a folytatást.

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)