RG EB: Vass Dóra szárnyalt szalaggal, a juniorok is remekeltek

2013. 06. 02.

Tovább folytatta jó szereplését Vass Dóra a ritmikus gimnasztikázók bécsi Európa-bajnokságán, ahol szombaton szalaggal emelkedett ki. A junior együttes kéziszer-csapat is remekelt, az előkelő 10. helyen végzett.

A magyar bajnok buzogánnyal kezdett, itt volt egy kisebb ejtése, pontszáma 15.833 lett. A buzogány az a szer, amely Vass eddigi pályafutása során kevesebbet került elő, ennek a gyakorlatnak a megtanulása volt talán a legnehezebb a bajnoknő számára, ő néha mumusként is emlegeti. Szalaggal aztán szárnyalt, hibátlan gyakorlatát 16.666 ponttal értékelte a zsűri, az első csoport összes gyakorlatának befejezése után a második pozícióban állt.

A kolumbiaiai Világjátékokon is induló magyar hölgynek a harmadik csoport küzdelmeinek befejezéséig kellett várnia végső helyezésére. Nem hiába várt, hiszen a végelszámolás után a 15. helyen végzett az Európa-bajnokság összetett versenyében. Az összetettben a négy szerből a három legjobb eredményt vették figyelembe. Dóránál a buzogány pontszáma esett ki.

Egyébként ezen az EB-n egyéniben nincs hivatalos győztes. A verseny a jövő évi kontinens viadalra kvalifikál, vagyis a 15. hely azt jelenti, hogy 2014-ben Vass Dóra indulhat a legjobb 20 rg-s között a minél jobb EB helyezésért egyéni összetettben.

Vass mellett a másik két felnőtt versenyző is helytállt, Böröcz Bianka buzogánya 14.200, míg Kécza Daniella szalagja 13.425 pontot ért. A Vass, Böröcz, Kécza összeállítású magyar csapat 122.339 ponttal a 13. helyen fejezte be az EB-t.
A csapat versenyben a győzelmet az oroszok szerezték meg, az ukránok és fehéroroszok előtt.

Szombaton a juniorok is hasítottak. A Bérdi Jázmin, Kiss Boglárka, Ludányi Laura, Pigniczki Fanni, Wehovszky Vivien összeállítású junior együttes kéziszer-csapat öt karika bemutatója hibátlan lett, ezt a bírók is 15.666 ponttal értékelték, amely a szombati második bemutatón a 8. helyet hozta. Ezzel a magyar együttes 24 csapatból a két gyakorlat alapján a 10. helyen végzett 30.166 ponttal. Ha a pénteki bemutatóban nem hibáznak, akár a nyolcas finálé is összejöhetett volna.
A juniorok között is orosz győzelem (a képen) született.

Vasárnap a szerdöntökkel és a juniorok csapat versenyének döntőivel fejeződik be a kontinens bajnokság. A magyarok nem kerültek be a nyolcas szerfinálékba, így számukra véget ért a kontinensviadal.

Vass Dóra:
Elégedett vagyok a mai nappal is. Buzogánnyal kezdtem, itt sajnos kiesett a kezemből a szer, és mivel elég szigorúan pontoznak, teljesen reális ez a pontszám. A szalag viszont nagyon jól sikerült, magas pontot is kaptam rá. Valamennyi gyakim jól sikerült az Eb-n, a testtechnikai elemek nagyon jól mentek, úgy érzem, végre beértek a gyakorlatok, és most már semmilyen elem miatt nem kell izgulnom, hogy nehogy hibázzak benne. A tegnapi karika, labda és a mai szalag alapján biztosan benne leszek az első húszban és meglesz a top Eb, csak az a kérdés pontosan hányadik is leszek, kíváncsian várom az eredményt.