Az olimpiai bajnok Risztov címvédésre készül a füredi világkupán

Risztov Éva harmadik lett a nyíltvízi Eb-n, de kizárták

2016. 07. 11.

Az olimpiai bajnoki címvédő Risztov Éva sokáig vezetett a hoorni nyíltvízi Európa-bajnokság 10 kilométeres számában, végül harmadik helyen csapott célba – hiába, hiszen kizárták. Olasz Anna 13. lett helyen zárt. A riói résztvevő Papp Márk 10. lett a férfiak mezőnyében.

Gellért Gábor szövetségi kapitány a pályatévesztést nem vitatta, ugyanakkor elmondta, az óvásban is arra helyezték a hangsúlyt, hogy a 21. században megszokott sztenderdekhez képest felháborítóan nívótlanok a körülmények.

Risztov Éva is erre helyezte a hangsúlyt a versenyt követően. „Történt, ami történt, nem tudok semmi olyat mondani, amivel felkavarom az érzelmeket. Én mindent megtettem ma, nem tehetek róla, hogy nem tájékoztattak bennünket előre a két sárga bójáról a végén, jellemző, hogy öten úsztunk rossz irányba. A lényeg, hogy amit én elterveztem, azt meg is csináltam. Ismét bebizonyítottam magamnak, hogy tudok küzdeni a végsőkig, kikerültem minden konfliktust, az összes verekedésből kihúztam magam, inkább odébb mentem, csak az úszásra koncentráltam. A tanulság pedig az, hogy valami mindig valamiért történik, azaz hálás vagyok a sorsnak, hogy ez most esett meg, és nem egy hónap múlva.”

A férfiak, immár okulva az előttük történtekből, különösebb zavarok nélkül mentek végig a pályán. Itt a címvédő holland Ferry Weertman győzött, a magyar indulók közül a riói résztvevő, Papp Márk remek hajrával az utolsó körben hat helyett jött előre és pont befért az első tízbe – csupán 6.7 másodperccel az aranyérmes mögött ért be –, Székelyi Dániel a 35 induló között 13., míg Rákos Patrik a 25. helyen zárt.

„A fiúk jól mentek, jól küzdöttek, Márk és Dani még a hideg vizet is bírta, teljesen megérdemelten zártak a mezőny első harmadában” – értékelt Gellért Gábor szövetségi kapitány.