Risztov Éva legyőzte a világbajnokot 10 kilométeren

2012. 05. 19.

Risztov Éva pénteken megnyerte az úszók nyílt vízi Európa-kupájának 10 kilométeres számát az izraeli Eilatban.

A Debreceni Sportcentrum versenyzője a 13 fős mezőnyben végig az élbolyban úszott, remek hajrával utasította maga mögé riválisait, köztük a brit Keri-Anne Payne-t, aki a legutóbbi két vb-n aranyérmes lett, a pekingi olimpián pedig ezüstérmet szerzett.
Risztov néhány nap múlva már medencében, a debreceni Európa-bajnokságon áll rajtkőre.

„Úgy érzem, hogy rengeteg maradt még bennem – idézi a honlap Risztovot. – Nagyon jó, hogy tudtam egy ilyet hajrázni, és így sem fáradtam el. Igazából az idő most nem számít, nem is az időért úsztam, az volt a lényeg, hogy versenyezzek és nyerjek. Nagyon örülök, és most már várom nagyon az otthoni Európa-bajnokságot."

Ugyanezen a viadalon a férfiak hasonló távján Gyurta Gergely 1:54:03.84 órás eredménnyel második lett, mindössze kilenc századmásodperccel elmaradva a győztes orosz Szergej Bolsakovtól. A sportági szövetség tájékoztatása szerint Gyurta ezzel a sikerrel kivívta a jogot, hogy Gercsák Csaba mellett részt vehessen a június 9-én és 10-én a portugáliai Setúbalban sorra kerülő olimpiai kvalifikációs versenyen.
A másik magyar férfi induló, Kutasi Gergely 1:54:18.90 órás eredménnyel a hetedik helyen ért célba.