Roland Garros 2013: Babos Timea kiesett a selejtező második fordulójában

2013. 05. 23.

Babos Timea idén nem lesz főtáblás egyesben a Roland Garroson, miután a selejtező második fordulójában meglepő vereséget szenvedett a lengyel Paula Kaniától (a képen). A mérkőzés 1 óra 36 percig tartott. A 20 éves magyar játékos párosban még szerepel Párizsban, főtáblás a luxemburgi Mandy Minellával

A 20 éves lengyel játékos 221. a világranglistán, idén még egyetlen versenyen sem nyert két mérkőzést egyesben. Sajnos éppen most a Roland Garroson szakadt meg a sorozata, ezt nagyszerű adogatásokkal és jó fogadásokkal érte el.

Az első szett nyitó játékában Timi három bréklabdát hárított, de a negyedik már nem tudta megvédeni. Ez olyannyira fellelkesítette Kaniát, hogy 2:0 után ismét elnyerte ellenfele adogatását…

A magyar teniszező 0:4-nél szépített, de ezután sem tudta átvenni az irányítást. Timi nem jutott bréklabdához, így nem lehetett esélye a fordításra.

A helyzet a második szettben sem változott, Kania gyakorlatilag „érinthetetlen” volt adogatóként. A lengyel játékos 2.2 után harmadszor is elvette Babos szerváját, úgy tűnt, ezzel el is dönti a találkozó sorsát.

Timi azonban az utolsó esélyt megragadta, 5.4-nél visszabrékelt, így nem veszítette el a találkozót. A második szett sorsát eldöntő rövidítés rendkívül szoros csatát hozott, de végül Kania 6-5-nél kihasználta mérkőzéslabdáját…

„Ezen a meccsen egyszerűen minden, ami rosszul jöhetett ki, az megtörtént…Az ellenfél akkora parádét játszott, amekkorát egy játékos szerintem egy évben egyszer-kétszer tud…Amibe belenyúlt, az nyerő lett. Aztán jött egy kínkeserves második szett, ahol kiküzdöttem minden pontot, ő pedig elkezdett párat rontani. De így is 3:5 volt. Onnan nagy küzdeni akarás és 6:5 ide. Egy jó szervagém tőle, majd egy nyerő fonák egyenessel kezdtem el a tie-breaket. Megtörtem teljesen!!! És jött az eső…Hihetetlen! Amikor visszamentünk még mindig jobban játszottam, de pár jól megjátszott labda kicsúszott…Ez van…Csalódott vagyok, mindent megtettem ma, egyszerűen akkora pechem volt, hogy nem hiszem el…Nem érdemeltem meg ezt a vereséget” – nyilatkozta Babos.