Roland Garros: Marosiék óriási csatában nyertek

2013. 05. 31.

Marosi Katalin a kolumbiai Catalina Castano oldalán három játszmában nyert a Renata Voracova, Klara Zakopalova cseh duó ellen a Roland Garros párosversenyének első fordulójában.

A viadal honlapjának beszámolója szerint az eső miatt többször is félbeszakadt csütörtöki találkozó első szettjét Marosiék simán elvesztették, a másodikban azonban már magabiztosabbak voltak, és nyertek. A harmadik játszmában a cseh duó korán brékelőnybe került, de Marosiék egyenlítettek, sőt 5:5-nél elvették riválisuk adogatását.

A következő játék óriási izgalmakat hozott, előbb a cseh duónak volt bréklabdája, majd Marosiék fordítottak, és meccslabdáig jutottak, de elpuskázták a lehetőséget, így ellenfelük egyenlített, jöhetett a rövidítés.

A csehek itt 3-0-s előnyre tettek szert, de a következő hét pontból hatot Marosiék nyertek, amivel újabb két meccslabdához jutottak, és a másodikat értékesítve, végül 2 óra 3 perces csatában diadalmaskodtak.

Marosiék a legjobb 32 között az Alla Kudrjavceva, Anastasia Rodionova orosz, ausztrál párossal találkoznak.

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Marosi Katalin, Catalina Castano (magyar, kolumbiai)-Renata Voracova, Klara Zakopalova (cseh) 1:6, 6:3, 7:6 (7-5)