Rollins a világcsúcs közelében 100 méter gáton

2013. 06. 24.

Brianna Rollins minden idők negyedik legjobb eredményét produkálva nyerte a női 100 méteres gátfutást az Iowa állambeli Des Moinesban, az amerikai atléták világbajnoki válogatóján.

A 21 éves futó 12.26 másodperc alatt ért célba - ennél gyorsabban eddig csak az 1988-ban született 12.21-es világrekordot tartó bolgár Jordanka Donkova (ő kétszer is), valamint honfitársa, a volt világcsúcstartó Ginka Zagorceva teljesítette a távot. A 12.26 Donkova mellett az orosz Ludmilla Narozsilenkónak (Engquistnek) is sikerült 1992-ben.

Rollins eddigi legjobbja 12.39 volt, mostani idejével pedig megjavította Gail Devers 12.33 mp-es országos rekordját is. Az atléta elárulta: tinédzserként azért fordult a sportág felé, mert valaki azt mondta neki, hogy gyors, a gátfutást pedig azért választotta, mert "úgy gondoltam, érdekes és szórakozató".