Röplabda: Kecskemét és a Békéscsaba a bajnokok

2014. 03. 31.

A férfi röplabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén a Kecskemét idegenben 3:2-re legyőzte a Kaposvárt, így véget vetett riválisa 2007 óta tartó egyeduralmának, és 3–0-s összesítéssel megnyerte a magyar bajnokságot.

Pedig sokáig nem úgy nézett ki, hogy vasárnap bajnokot avatnak Kaposváron, hiszen a hazaiak két, viszonylag sima szett után 2:0-s előnyre tettek szert. A Kecskemét azonban nem adta fel, kiharcolta a döntő játszmát, amelyben 11:11 után sorozatban négy pontot nyert, így lezárta a bajnoki döntőt.

FÉRFI RÖPLABDA NB I

DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
FINO-KAPOSVÁR–GORTER-KRC 2:3 (–15, –17, 18, 23, 11), Kaposvár, 500 néző. V: Mocsnik, Szabó P.
KAPOSVÁR: Geiger 6, Bokor 7, Magyar B. 6, DÁVID 12, JUHÁSZ 12, NÉMETH F. 23. Csere: Dömötör, Deák (liberók), Vajda, Bozóki
KECSKEMÉT: Farkas P. 13, Csoma 12, PÁDÁR 28, NACSA 11, SZABÓ A. 7, Török. Csere: Fazekas (liberó), Dorcsák, Árva, Tóth A
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Kecskemét javára
Demeter György: – A vendégek mindvégig nagyon agresszíven játszottak, nagyon taktikusan tördelték a játékot, s a végén ennek nem találtuk az ellenszerét. Pádár nyitásai döntöttek a véghajrában.
Szasa Nedeljkovics: – Boldogságomban nagyon nehéz bármit is mondanom, ugyan az első, második mérkőzés sokat kivett belőlünk, miként itt ma az első két játszma is. Ám szerencsére sikerült kiismernünk a Kaposvárt, és játékuknak megtaláltuk az ellenszerét.

Női NB I: a Vasast legyőzve először bajnok a Békéscsaba

A női röplabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén a Békéscsaba szetthátrányból felállva 3:2-re győzött a címvédő Vasas otthonában, így 3–0-s összesítéssel, története során először megnyerte a magyar bajnokságot.

A Magyar Röplabda-szövetség hivatalos honlapjának beszámolója szerint a csarnok a békéscsabai szurkolóktól volt hangos, akik az „Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok” rigmussal éltették kedvenceiket, akik bő kétórás küzdelemben fektették két vállra ellenfelüket.

A Békéscsaba története során először ünnepelhet magyar bajnoki aranyérmet, míg a sorozatban ötödször döntős Vasas két megnyert finálét követően ezúttal alulmaradt.

NŐI RÖPLABDA NB I
VASAS-ÓBUDA–LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE 2:3 (7, –23, 20, –16, –17), Folyondár utca, 1200 néző. V: Éva T., Ujházi
VASAS: Miklai 20, TÁLAS 10, VACSI 15, Gubicza 10, Szabó A. 4, STEFANIK 15. Csere: Tóth A. (liberó), Fábián F., Pekárik, Ludmán
BÉKÉSCSABA: SOÓS 16, BODNÁR 9, IRICSANIN 17, Szombathelyi Sz. 2, LEIDGEB 13, AKIMOVA. Csere: Molcsányi R. (liberó), Nagy V. 1, Ilyés 6
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Békéscsaba javára
Jókay Zoltán: – Csodálatosan indult, de a végén megint nem mertük vállalni a jó ütéseket, míg a Békéscsaba bátran megcsinálta őket.
Kormos Mihály: – Elképesztően nagy volt a csapat, csakúgy, mint az egész szezonban. Hétfő este hét órakor mindenkit várunk szeretettel ünnepelni a csabai városháza elé!