Röplabda: szoros meccsen vereség az U20-as Eb-selejtezőn

2014. 04. 26.

A férfi U20-as válogatott Szerbiától, a női U19-es Szlovéniától szenvedett vereséget az Eb-selejtezők első napján.

Remek hangulatban, kétszáz néző előtt kezdődött a magyar–szerb mérkőzés, amelyen a házigazdák szerezték az első pontot. A vendégek azonban gyorsan lehűtötték a hangulatot, miután megléptek három ponttal. Innen ugyan még sikerült egyenlítenie a magyaroknak, de 12:12 után sorozatban hat pontot szereztek a szerbek, amely előny ki is tartott az első játszma végéig (20:25).

A második játszmában megint gyorsan három pont lett a vendégek előnye, de ekkor kapkodni kezdtek, amelyet a magyar csapat könyörtelenül kihasznált, és villámgyorsan fordítottak, az első technikai szünetben pedig már ők vezettek hárommal, a másodikban pedig néggyel. A végjáték így is szoros lett, 23:23 után két pontot szereztek a vendégek, s így nyerték a második játszmát is (23:25).

A harmadik játszma – amelyben a már az ugyancsak Eb-selejtezőre készülő felnőtt válogatott is bíztatta a magyarokat – kiegyenlített játékkal kezdődött, de 5:5 után sorozatban három pontot szereztek a szerbek. Ezt azonban gyorsan behozták, sőt fordítottak is a magyarok, így a második technikai szünetben három ponttal már ők vezettek. Ekkor viszont a szerbek egyenlítettek, majd léptek meg két ponttal. A magyarok két meccslabdát is hárítottak, majd ők jutottak kétszer is játszmalabdához, s a másodikat értékesítették is (27:25).

A negyedik játszma közepén öt ponttal léptek meg a szerbek, ráadásul Gebhardt Norbertnek kifordult a bokája, akit a játékostársak vittek le ölben a pályáról. Ez már sok volt a magyar csapatnak, amely már hét pontos hátrányban is volt. Ugyan ez a végén valamelyest csökkent, de a szerb csapat öt ponttal így is nyerte a szettet, s 3:1-re a mérkőzést is (20:25).

RÖPLABDA, FÉRFI U20-AS EURÓPA-BAJNOKI-SELEJTEZŐ
Magyarország–Szerbia 1:3 (–20, –23, 25, –20), Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Batjuk (ukrán), Dragomir (román).
Magyarország: Török R. 5, Blázsovics 6, SOW 7, PÁDÁR 28, BANAI 10, Gebhardt N. 9. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Bene (liberó), Krupanszki, Stefanovics, Gönczi
Szerbia: Radoszavljevics 10, Maszulovics 4, SIMICS 12, SZTOKOVICS 3, Mehics 7, DODICS 27. Cs: Brkovics (liberó), Radovics, Busa, Velicskovics 8.

MESTERMÉRLEG:
Tomanóczy Tibor: Kulcsfontosságú volt a második játszma, amelyben négy ponttal is vezettünk, mégis el tudtuk veszteni. A harmadikban aztán nagyot küzdve nyerni tudtunk, de a végén Gebhardt Norbi sérülése után már nem volt esélyünk. Igaz, azt hiszem vele is kikaptunk volna. A fiúk így is tisztességesen helyt álltak, megyünk tovább előre, és holnap megpróbálunk majd nyerni.

Miroszlav Risztics: Nagyon lazára vette a csapatom az első meccset, ezért alakult ennyire szorosan az eredmény, ráadásul a magyarokat a hazai pálya is segítette, de így is a jobbik válogatott nyert.

Pádár Krisztián, a magyar csapat kapitánya és legjobbja: A nyitások és a nyitásfogadás nagyon nem működött, pedig amúgy jól ment a csapatnak, így is egy szoros meccset játszottunk, de sajnos veszítettünk.

Női válogatottunk a házigazda Szlovénia ellen játszotta első Eb-selejtezőjét, s Nagy Attila csapata az első két játszmában csak 13 pontot tudott szerezni, míg a harmadikban 18-ig jutott, így 3:0-s vereséget szenvedett.