Rövidpályás gyorskorcsolya vb-n:  Heidum Bernadett és Liu Shaolin 18. 500m-en

Rövidpályás gyorskorcsolya vb-n: Heidum Bernadett és Liu Shaolin 18. 500m-en

2014. 03. 16.

A nőknél a dél-koreai Park Seung Hi, míg a férfiaknál a kínai Wu Da-jing nyerte a montreali rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság második, szombati napján rendezett 500 méteres versenyt.

A nemzetközi szövetség (ISU) honlapja szerint a magyarok közül egyedüliként a szám junior világbajnoka, Liu Shaolin Sándor jutott a negyeddöntőig, de aztán ötfős futamában szabálytalanság miatt kizárták, így végül a 18. helyen zárt. A másik három magyar közül a szocsi téli olimpián szintén szerepelt Heidum Bernadett a selejtező első körét még sikerrel vette, de aztán búcsúzott, s 18. lett, míg Lóth Dávid Manó 35., Tóth Patrícia pedig 38. helyen végzett.

A nőknél a Szocsiban kétszeres olimpiai bajnok, ebben a számban bronzérmes Park Seung Hi a brit Elise Christie-t és a kínai Fan Ko-hszint megelőzve diadalmaskodott, a férfiaknál pedig a táv ötkarikás ezüstérmese, Wu Da-jing az amerikai JR Celski és a pénteken 1500 méteren győztes kanadai Charles Hamelin előtt szerezte meg a győzelmet.