Schlierenzauer nem indult, Bardal nyert Wislában

2013. 01. 10.

Anders Bardal nyerte meg a síugrók világkupa-sorozatának wislai állomásást.

A norvég mögött Richard Freitag lett a második, a szintén norvén Rune Velta a harmadik. A Négysáncverseny győztese, az osztrák Gregor Schlierenzauer nem indult el.

Az már az első sorozatban eldőlt, hogy a Négysáncversenyt megnyerő Gregor Schlierenzauer Wislában nem diadalmaskodik. No, nem azért, mert olyan rosszul ugrott, hanem mert nem indult el. Az ok egészen prózai: az osztrák klasszis megbetegedett. Egyébként Schileri eddig 45 vk-versenyt nyert meg karrierje során, ezzel az örökranglistán a második, de csak eggyel marad el az éllovas finntől, Matti Nykänentől. Ha Schlierenzauer felgyógyul, valószínűleg még az idén átveszi a vezetést.
Schlierenzauer távollétében a honfitársak mintha szolidaritást vállaltak volna vele. A legjobb osztrák Wolfgagng Loitzl lett, de ő is csak a 12. helyen végzett.

A wislai versenyt végül az összetett világkupa címvédője, a norvég Anders Bardal nyerte meg. Bardal már az első sorozatban kiemelkedett a mezőnyből, 8.3 ponttal megelőzte honfitársát, Rune Weltát, és 12-vel a német Richard Freitagot. Bardal a második körben is hasonlóan teljesített, és összesítésben 12.2 ponttal nyert Freitag előtt.
Remekül ugrott a szlovén Robert Kranjec és hosszú idő után a négyszeres olimpiai bajnok svájci Simon Ammann is, előbbi negyedik, utóbbi ötödik pozícióban zárt.