Sidi 10. , Karmacsi 23. a müncheni Világkupán

2012. 05. 24.

A londoni olimpiára készülő Sidi Péter a tizedik helyen végzett a férfi légpuskások között a müncheni sportlövő Világkupa-verseny szerdai nyitónapján.

A viadal honlapja szerint a szám többszörös Európa-bajnoka és 2010-es világbajnoki ezüstérmese a 60 lövéses alapversenyt 597 körrel zárta, hetes holtversenyben a negyedik helyen, így szét kellett lőnie a nyolcas döntőért. A ráadásban 50,2 kört ért el öt lövéséből, amivel utolsó lett a szétlövés mezőnyében, s így kiszorult a fináléból.
Sidi a múlt heti, milánói Vk-viadalon hatodik lett ebben a számban.
A további két magyar közül Háner Tamás 588 körrel a 78., Somogyi Péter pedig 584-gyel a 94. pozícióban zárt Münchenben.

Női légpuskában mindhárom magyar jól lőtt, ennek ellenére egyiküknek sem volt esélye döntőbe jutni.
A viadal honlapja szerint Karmacsi a 40 lövéses alapversenyben mindössze négy kilences lőtt, s 396 kört ért el, ez azonban csak a 23. helyhez volt elég a 112 fős mezőnyben. Biatovszki Mira és Szijj Katinka is jól teljesített, mindketten 395 kört lőttek, amivel előbbi 41., utóbbi pedig 42. lett.
A mezőny erősségéről sokat elárul, hogy egy lövő hibátlanul, 400 körrel, míg további hat versenyző 399 körrel zárt, s a nyolcadik, utolsó döntős helyért négyen szétlőttek.