Sidi Péter harmadik légpuskával a sportlövő Világkupán

Sidi aranyérmes a granadai Világkupán

2013. 07. 07.

Sidi Péter nyerte a férfi légpuskások versenyét a Granadában zajló sportlövő Világkupa-versenyen.

A szám háromszoros Európa-bajnoka - a viadal honlapja szerint - a 60 lövéses alapversenyt 625,4 körrel a negyedik helyen zárta, s így biztosan jutott be a nyolcas döntőbe.
A komáromi sportoló a fináléban - melyben minden lövő alaperedményét törölték - végig nagyon jól célzott, s a kínai Vang Taóval volt nagy versenyben az első helyért. Sidi végül 206,2 körös eredménnyel győzött, hat tizeddel megelőzve riválisát.

A legutóbbi világbajnokságon a 10 méteres számban ezüstérmes Sidi mellett a másik két magyar is jól teljesített: a 21 éves Kapás István (618,7 kör) a 26., míg a mindössze 16 esztendős Péni István (616,3 kör) a 37. lett a 90 fős mezőnyben.