Sidi Péter a világkupa-döntő győztese

2016. 10. 08.

Két magyar riói olimpikon sportlövő is kiharcolta a 2016-os világkupa-döntőben való indulás jogát. A Bolognában megrendezett fináléban Sidi Péter végzett az élen, Péni István a kilencedik helyet szerezte meg.

Sidi Péter az alapversenyben egyenletes teljesítményt nyújtott, csupán a harmadik sorozata sikerült gyengébbre, de így is biztosan jutott be a nyolc fős fináléba.

A döntő igen izgalmasan alakult. Az első hat lövése után 0.3 körös előnnyel a komáromi sportlövő az élen állt. Ezután 2-2 lövésenként egy-egy lövő búcsúzott a finálétól. Három kínai, egy orosz, egy izraeli finalista után hárman maradtak. Így már biztos volt, hogy a magyar sportlövő érmes helyen végez.

A következő körben az iráni Bageri búcsúzott, így maradt Sidi és az orosz olimpiai bronzérmes Maszlennyikov. Az utolsó előtti lövésnél az orosz fiúnak 0.1 kör volt az előnye. Utolsóra Sidi 10.8-at, riválisa 10.2-t lőtt, ezzel Sidi Péter megnyerte a bolognai világkupa-finálét.

Az ifjúsági olimpiai bajnok Péni István az első 30 lövésnél még szintén döntős helyen állt, de utána elfáradt, s a kilencedik helyen fejezte be a versenyt.

„Sajnos az elmúlt időben kevesebbet tudtam edzeni, mivel készülök az érettségire. Jó lett volna előrébb végezni, de ez most így sikerült. Azért az egész évadomra nem lehet panaszom, többek között Európa-bajnokságot szereztem korosztályomban, még sok időm van tapasztalatokat szerezni” – mondta a fiatal sportlövő a verseny után.

Az ünnepélyes eredményhirdetést itt megtekintheti.

(MOB, fotók: Róth Tamás)