Sífutás: Bauer és Kowalczyk nyert Kuusamóban

2013. 12. 01.

A finnországi Kuusamóban a férfiak és a nők klasszikus stílusú 10, illetve 5 kilométeres versenyével folytatódott a sífutók világkupa-sorozata. A győzelmet előbbieknél a cseh Lukás Bauer, utóbbiaknál a lengyel Justyna Kowalczyk szerezte meg.

A nőknél Kowalczyk és a norvég Marit Björgen csatáját hozta a verseny, hiszen az első másfél kilométeren még mindössze fél másodperc volt a különbség kettejük között a norvég javára (a harmadik helyen Therese Johaug állt újabb féllel lemaradva), három kilométer megtétele után viszont már a lengyel állt az élen három másodperces előnnyel, s ez a különbség a hátralévő két kilométeren már nem változott. A harmadik végül Johaug lett, de ő már jócskán, 15 másodperccel leszakadva.

A férfiak versenyét remek hajrájával Bauer nyerte meg, pedig a táv kétharmadáig az orosz Dmitrij Zsaparov állt a legjobban, de ő a végére annyira elfáradt, hogy végül még a második helyről is lecsúszott. Bauernek így végül a norvég Eldar Rönning volt a legnagyobb ellenfele, de végül 2.4 másodperccel őt is meg tudta előzni.

Sífutó-vk, Kuusamo (Finnország)

FÉRFI 10 KM (KLASSZIKUS STÍLUS): 1. Lukas Bauer (cseh) 24:43.6, 2. Eldar Rönning (norvég) +2.4, 3. Dmitrij Zsaparov (orosz) +5.7

NŐI 5 KM (KLASSZIKUS STÍLUS): 1. Justyna Kowalczyk (lengyel) 13:33.7, 2. Marit Björgen (norvég) +3.0, 3. Therese Johaug (norvég) +14.8