Szilágyi Áron ezüst-, Szász-Kovács Emese bronzérmes az Eb-n

Sikeres hetet zártak a magyar sportolók, Szász Emese és a kajakpáros világkupát nyert

2018. 05. 29.

A múlt héten számos olimpiai sportág világ- és kontinensversenyén megmérethették magukat sportolóink, ahol nagyszerű eredményeket értek el felnőtt és utánpótlásszinten is. Az alábbiakban összesítettük az elmúlt hét eredményeit sportági bontásban. Vívásban és kajak-kenuban felnőtt világkupa-győzelem is született...

Cselgáncs. Hohhotban rendezték meg a kínai Grand Prix-t, a kétéves olimpiai kvalifikációs időszak első viadalát, amelyen rendkívül erős mezőny vett részt. A BHSE judósa, Karakas Hedvig nagyon nehéz ágon átverekedve magát végül az ötödik helyen végzett.

Műúszás. Remekül szerepeltek a magyar műúszók a világkupa-sorozat madridi állomásán. Kiss Szofi szóló rövidprogramban és kűrben, a csapat szabad kombinációban lett ezüstérmes, míg a kűrben a harmadik helyen végzett.

Tenisz. Fucsovics Márton parádés játékkal 6:2, 6:2 arányban legyőzte a német Peter Gojowczykot a genfi ATP-torna döntőjében, miután többek között Stan Wawrinkát is kiejtette, majd a szombati elődöntőben nagyot fordítva Steve Johnsonon is túljutott. Taróczy Balázs 1982-es sikere óta nem nyert magyar teniszező ATP-torna-döntőt.

Torna. A tornászok eszéki világkupájának szerenkénti fináléinak első napján Makra Noémi bronzérmet nyert felemáskorláton, Böczögő Dorina ugyanott ötödik, Kardos Botond pedig korláton negyedik helyet ért el. A második, egyben utolsó napon Kovács Zsófia ezüstérmes lett talajon, ugyanott Böczögő Dorina az ötödik pozícióban zárt a horvátországi viadalon.

Úszás. Miután Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott be a kaliforniai Irvine-ban zajló nagymedencés nemzetközi úszóverseny, a Speedo Grand Challange döntőjébe 200 méter vegyesen, a fináléban tovább javított idején és nagy fölénnyel győzött. Vagyis több mint fél éves kihagyás ott folytatta, ahol abbahagyta, a 2018-as esztendőt is győzelemmel kezdte. A később kezdődő 50 gyors fináléjában a 4. lett. Később 400 vegyesen is győzött, 100 méter háton második, 100 gyorson pedig a harmadik helyen végzett.

Vívás. Szász-Kovács Emese nyerte a női párbajtőrözők kolumbiai Grand Prix-viadalát, Caliban. Rió olimpiai bajnoka a mostani sikerével a 12. vk-, illetve GP-diadalát aratta, ezzel megerősítette helyét a világranglista élén.

Kajak-kenu. Magyar győztest avattak a férfi kajakozók 200 méteres páros versenyében a duisburgi világkupán, ahol a fiatal Apagyi Levente és Csizmadia Kolos nyerte a sprintszámot. A Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós, Kuli István alkotta férfi négyes 500-on ezüstérmes lett. Kiválóan szerepelt Csizmadia Kolos is férfi kajakban, 200 egyesben a harmadik helyet szerezte meg. A fiatal Nagy Bianka, Molnár Csenge páros az új olimpiai szám, a C2 500 döntőjében ötödik helyen zárt. A 17 éves Molnár Csenge kilencedik lett C-1 500 méteren.

Evezés. Múlt héten került megrendezésre az evezősök junior Európa-bajnoksága Franciaországban. A fiú és a leány kormányos nélküli kettes is egyetlen hellyel maradt le az ifjúsági olimpiai kvótáról, míg az Eb záró napján Szklenka Bencének sem sikerült a bravúr, és ő is lemaradt a Buenos Aires-i kvalifikációról.

Aerobik. Múlt héten adott otthont a portugál Guimaraes városa az aerobik utánpótlás világbajnokságnak, ahol négy érmet szereztek a magyar aerobikosok két korosztályban. Az aerobik ugyan nem olimpiai sportág, de szerepel az Európa Játékok programján. A teljesen új kategóriának számító aerodance junior csapat tagjai bronzéremmel térhettek haza, míg a 12-14 éves utánpótlás 2-es korosztályban női egyéniben Görgényi Ilona ezüstéremmel gazdagodott. Emellett a magyar csapat trióban szintén ezüstérmet, míg a dobogó harmadik fokára állhattak fel.

Ökölvívás. A bulgáriai korosztályos Európa-bajnokságon a magyar serdülő-válogatott összesen tizenhárom érmet nyert. A vasárnapi szünnapot követően hétfőn következnek az elődöntők, kedden pedig a döntők. Az már biztos, hogy nem mind a 13 érem lesz bronz, miután az már szombaton eldőlt, hogy Jónás Kornélia az aranyért léphet a kötelek közé.

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)