Sikert sikerre halmoznak a MOL Tehetségtámogató program ifjoncai

2013. 10. 14.

Jól indult az október Jászapáti Petra (a képen) és Valkusz Máté számára. A MOL Tehetségtámogató Program két fiatalja közül, előbbi országos csúccsal nyerte a rangos bécsi gyorskorcsolya versenyt, míg utóbbi szettveszteség nélkül győzött a legutóbbi olaszországi versenyén és ezáltal a kontinens legjobb U16-os játékosa lett.

Jászapáti Petra szeptember közepén Bécsben vett részt a Danubia Series versenyén, a Közép- és Kelet-Európai sportolók számára meghirdetett versenysorozat idei első állomásán. A Szegedi Korcsolyázó Egyesület versenyzője – immáron a MOL Tehetségtámogató Program segítségével megvásárolt új, „lábra öntött” cipőjében – mindhárom távot megnyerte a 13-14 éveseknél, 500 m-es távon új korcsoportos országos csúcsot ért el, így összesítésben is első lett.

A MOL Tehetségtámogató Program ifjú teniszezője, Valkusz Máté az olaszországi Reggio Calabriában az Európa nyolc legjobb 16 éven aluli versenyzőjét felvonultató junior Mastersen szerepelt és ért el fényes sikert. Mint arról korábban honlapunk is beszámolt, Máté Európa legrangosabb versenyén diadalmaskodott, ráadásul úgy, hogy még szettet sem vesztett.

"Fontos volt számomra a torna, hiszen mégiscsak Európa elitje gyűlt itt össze – mondta a világranglista kilencedik helyezett Máté. – Nagyon szép helyen rendezték a versenyt, az időjárás is kedvezett, így minden adott volt a sikeres szerepléshez" - beszélt szerényen sikeréről a fiatal játékos, aki ráadásul legutóbbi sikerének köszönhetően nem csak hogy vezeti az európai ranglistát, de bebiztosította év végi elsőségét is. Valkusz ezzel történelmet írt, ugyanis ez a bravúr korábban magyar fiúnak még soha sem sikerült.

Az ifjú teniszcsillag minden álma, hogy felnőttként a világ TOP20 teniszezője közé kerüljön, eredményei azonban már most figyelemre méltóak: tavaly megnyerte a korosztályos Európa-bajnokságot párosban, majd a Nike Junior Tour világdöntőjét egyéniben. Fejlődése érdekében rengeteg külföldi versenyen kell elindulnia, az útiköltségekhez a MOL Tehetségtámogató Program is segítséget nyújt.

(Forrás:ujeuropaalapitvany.hu)