Kézilabda vb: Sima győzelem az ausztrálok ellen, de most jön a java

2013. 01. 15.

A papírformának megfelelő eredmény született az ausztrálok ellen a férfi kézilabda-világbajnokság második fordulójában.

Az olimpiai negyedik magyar férfi kézilabda-válogatott 43-13-ra nyert az ausztrál csapat ellen a spanyolországi világbajnokság második, hétfői fordulójában.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány alakulata - amely szombaton Egyiptomot győzte le 32-23-ra - a torna talán leggyengébb ellenfelével találkozott, így ezúttal főleg a cseresor kapott lehetőséget, ennek ellenére sikerült közönségszórakoztató játékkal előrukkolni.

A folytatás már sokkal nehezebb lesz: kedden az olimpiai bronzérmes horvátok, csütörtökön pedig a házigazda, vb-harmadik spanyolok következnek. Mindkét gárda dobogóesélyes.
A mostani sikerrel a magyarok tulajdonképpen bejutottak a nyolcaddöntőbe, ami alapelvárás volt.
A kézilabdában sehol sem jegyzett ausztrálok 1-1-ig tartották a lépést. A magyarok nagyon könnyedén kerültek helyzetbe és sorra lőtték a gólokat, igaz, a rivális kapusa, Latinovic eleinte nagyon jól védett.

Negyedóra elteltével 11-4 volt az állás, majd először a 22. percben lett kétszámjegyű a különbség (15-5). Különösen Lékai góljai és gólpasszai voltak látványosak, de az irányítót orrvérzés miatt le kellett cserélni, ezt követően pedig az alkalmi jobb szélső, Krivokapic, illetve a beállós Szöllösi sziporkázott.

A második félidőre több poszton cserélt a kapitány, de így sem csökkent a lendület és a lövőkedv. A 39. percben 28-8-nál a néhány tucat magyar szurkoló kiszámolta a „közte húszat”. A végjáték is egyoldalú volt, így végül több mint negyven találatot szerzett a Nagy Lászlót és Mikler Rolandot pihentető Mocsai-csapat.

A magyar válogatott Ausztrália elleni kötelező sikere után már Horvátországra készül a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokságon, amint azt Mocsai Lajos szövetségi kapitány a Sport Tv-nek adott interjújában elmondta.

"A nyitott védelmet akartuk egy negyedórát gyakorolni, ez sikerült. A legfontosabb az volt, hogy a játékosok 15-20 percet játszhassanak, illetve aki eddig kevesebbet játszott, az többet lehessen a pályán" - mondta az Ausztrália elleni mérkőzésről a szövetségi kapitány, akit természetesen szombat óta jobban foglalkoztat a Horvátország elleni keddi meccs.

"Hat és hét között egyórás videóelemzés volt, délelőtt pedig nyitott védekezés ellen készültünk, ami ellen az utóbbi időben nem tudtunk eredményesen játszani. Kőkemény védőjátékra készültünk. Nem tudom, hogy Lackovic milyen állapotban van, elég súlyos sérült volt, de elképzelhető, hogy ő is csatasorba száll. A legfontosabb, hogy kapusposzton túl tudjuk őket játszani, a második, hogy a nyitott kemény védelem ellen szélső befutásokkal, türelmes játékot játsszunk. Minőségi, kemény mérkőzést várok" - mondta Mocsai Lajos.

D csoport, 2. forduló (Madrid):
Férfi világbajnokság, D-csoport, 2. forduló:
AUSZTRÁLIA-MAGYARORSZÁG 13-43 (6-20), Madrid, játékvezetők: Geipel, Helbig (németek)
AUSZTRÁLIA: Jovanovic, Karlsson, Latinovics (kapusok), Abiera, Anderson, Calvert 1, Fletcher 6, Gahan 3, Hedges 1, Kelly 1, Matics, Mouncey, Najdovszki, Pandzo, Queiroz, Subotics 1, Sullivan, Turecek
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 2, Császár 8 (3), Harsányi 2, Iváncsik G. 2, Krivokapics 6 (2), Lékai 5, Mocsai 2, Nagy K. 1, Nagy L., Putics 3, Schuch, Szöllősi 7, Vadkerti 3, Zubai 2
Kiállítások: 6, ill. 0 perc Hétméteresek: 1/0, ill. 5/5
Spanyolország-Egyiptom 29-24 (16-11)
Horvátország-Algéria 31-20 (15-12)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont (75-36), 2. Horvátország 4 (67-33), 3. Spanyolország 4 (56-38), 4. Egyiptom 0 (47-61), 5. Algéria 0 (34-58), 6. Ausztrália 0 (26-79)
A csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Szerb, szlovén és lengyel siker a másik csoportban

A C csoportban a szerb, a lengyel és szlovén válogatott is megőrízte veretlenségét.

Eredmények, 2. forduló:
C csoport (Zaragoza):
Szerbia-Fehéroroszország 34-28 (20-13)
Szlovénia-Koreai Köztársaság 34-27 (14-13)
Szaúd-Arábia-Lengyelország 14-28 (6-14)
A csoport állása:
1.Lengyelország 4 (52-36), 2.Szlovénia 4 (66-49), 3.Szerbia 4 (65-50), 4.Fehéroroszország 0 (50-58), 5.Dél-Korea 0 (47-64), 6.Szaúd-Arábia 0 (36-60)