Sima győzelemmel kezdte a Veszprém a BL-t

2013. 09. 20.

A papírformának megfelelően könnyedén győzte le az MKB-MVM Veszprém a Szanktpetyerburgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyitómérkőzésén.

A Veszprém célja, hogy a négyesdöntőbe jusson, a szentpétervári alakulat viszont az előző idényben tíz csoportmeccséből csak egyet tudott megnyerni, ami előrevetítette a mérkőzés kimenetelét.

Csaknem negyedóráig állta a rohamokat az orosz együttes (4-5), utána viszont nőtt a különbség, és a szünetre már öt gólra hízott. A veszprémi csapat remekül védekezett, és a folytatásban sem volt ok az izgalomra. A 37. percben 8-18 állt az eredményjelzőn, innentől pedig a hátralévő időben mindenki játéklehetőséget kapott.

Az oroszországi túra után, a második körben már igazi rangadó vár a Veszprémre, amikor - szeptember 29-én - fogadja a német Rhein-Neckar Löwent. Ez a találkozó a csoportelsőség szempontjából is döntő lehet.

Az RN Löwen csütörtök este nem bírt az ukrán Zaporizzsjával, 31-31-es döntetlen született.

Dmitrij Torgovanov, a Szentpétervár edzője:
– Már az előző idényben is meglepődtem, miért nem jutott be a Veszprém a BL kölni négyes döntőjébe. Úgy látom, a tavasszal biztosan ott lesz. Európa egyik legerősebb együttesével szemben túl sok hibát követtünk el. Főleg a támadásainkon kell javítanunk.
Carlos Ortega, a Veszprém edzője:
– Elégedett vagyok az eredménnyel és a védekezésünkkel is, amely ebben a szezonban ezúttal volt a leghatékonyabb. A szünet után sok gólt lőttünk indításból, ezt is a pozitívumok közé sorolom. Fiatalokra építő ellenfelünket jó játékkal, biztosan vertük meg.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A csoport 1. forduló:
Szanktpetyerburg (orosz) - MKB-MVM Veszprém 15-28 (7-12), Szentpétervár, 1000 néző. V: Dinu, Din (románok)
SZENTPÉTERVÁR: Kisu – Novoszelov 2, Kalaras, Kungurov 2, Piskin 2, Naszirov 2, Poljakov 2. Csere: Sicko (kapus), Kiszeljov 2, Csezlov, Junyiszebkov 1, Kovalenko, Szemjonov, Kuzmin 1, Szanaskin 1
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás P. 3, NAGY L. 4, Chema Rodríguez 2, SULIC 4, ILICS 8 (3), Iváncsik G. 1. Csere: Terzic, Schuch, Iváncsik T. 1, Ugalde 1, DZSAMALI 4, Pesics
Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 2/0, ill. 4/3
Löwen (német)–Zaporizzsja (ukrán) 31–31 (15–13)
Legjobb góldobók: Groetzki 7, Gorbok, Myrhol 6-6, ill. Onufrijenko 7, Osztrousko 6, Kubatko 5

Rhein-Neckar Löwen (német) - Motor Zaporizzsja (ukrán) 31-31 (15-13)