Sima magyar győzelem a szuperdöntőben, a nők Görögországba utaznak

2014. 06. 19.

Harmadik mérkőzését is fölényesen nyerte meg a magyar férfi vízilabda-válogatott a világliga dubaji nyolccsapatos szuperdöntőjében: a szerdai csoporttalálkozón Benedek Tibor szövetségi kapitány legénysége hét góllal győzött az amerikaiak ellen. A csütörtöki negyeddöntőben Kína lesz az ellenfél.

Az ausztrálok és a kanadaiak legyőzése után az előzetesen legerősebbnek tartott csoportellenféllel szemben sem kellett megszenvedniük a sikerért a magyaroknak. A két csapat között folyamatosan nőtt a különbség - amint az a vlv.hu helyszíni tudósításából kiderül -, a magyar találatokra csak elvétve érkezett válasz. A negyedik negyedben, 16-6-nál már tíz találatnyi volt az előny.

A hajrában ugyan több magyar támadásnál is kontrát ítéltek a bírók, a védekezés pedig már nem volt annyira hatékony mint korábban, emiatt három góllal közelebb zárkóztak az amerikaiak, de így is nagyon magabiztos győzelmet arattak a magyarok, akik csoportgyőztesként a másik csoport negyedikjével, a kínai válogatottal csapnak össze csütörtökön - közép európai idő szerint 16.30-kor - az elődöntőbe kerülésért.

"Nagyon koncentráltan kezdtünk, a végén egy picit kiengedtünk védekezésben" - idézte a vlv.hu Benedek Tibor szövetségi kapitányt, aki szerint összességében remekül védekezett és támadott a csapata.
- "Azt gondolom, hogy ez még mindig csak a felkészülési része ennek a világliga-szuperdöntőnek is" - tette hozzá.

Eredmények

Világliga, Szuperdöntő, 3. játéknap:

B csoport
Magyarország-Egyesült Államok 16-9 (3-1, 4-2, 5-2, 4-4), Dubaj, vezette: Gomez (olasz), Alexandrescu (román)
Magyarország: Decker A. - Gór-Nagy, Madaras 3, Erdélyi, Vámos 2, Hosnyánszky, Angyal, Szivós 3, Varga Dániel 4, Varga Dénes 1, Tóth M. 2, Hárai 1
USA: Baron - Bell, Obert, Rosenthal, Daboub, Cleary, Samuels 4, Bonnani 2, Bowen 1, McConnell, Kimbbell 1, Mann 1, Sibley
Ausztrália-Kanada 8-10 (2-3, 2-2, 3-3, 1-2)
Végeredmény: 1.Magyarország 9, 2.Egyesült Államok 3, 3.Ausztrália 3, 4.Kanada 3

A csoport
Szerbia-Brazília 12-4 (3-1, 5-1, 3-1, 1-1)
Kína-Montenegró 8-9 (2-3, 1-1, 2-4, 3-1)
Végeredmény: 1. Szerbia 9, 2.Montenegro 6, 3.Brazília 3, 4.Kína 0

A csütörtöki program:

12:30 Montenegró-USA
13:50 Brazília-Ausztrália
15:10 Szerbia-Kanada
16:30 Kína-Magyarország

Az első etapot, amelyből mindenki továbblép, a folytatásban az egyenes kieséses szakasz követi, amikor is a keresztbejátszásos rendszerben a négyesek első helyezettjei a másik kvartett negyedikjeivel, a másodikként végzettek pedig a harmadikokkal csapnak össze.
A négy nyertes kerül az elődöntőbe, a vesztesek az 5-8. pozícióért játszanak tovább.

Görögországi tornára utazik a női válogatott.

A magyar válogatott Kína, Görögország és Hollandia csapataival mérkőzik az Eb-felkészülés jegyében, az oroszok tehát mégsem lesznek ott Pireuszban.

Merész András kijelölte az utazó keretet, a névsorból kiderül, hogy három kapus utazik, Bolonyai Flóra, Kasó Orsolya és Gangl Edina is megmutathatja, milyen formában van. A szentesi Gémes Alexa és Hevesi Anita, valamint a dunaújvárosi Miskolczi Kitti most nem tart a mieinkkel.