Sima vereség a horvátoktól

2012. 08. 25.

Idegenbeli vereséggel folytatta az Európa-bajnoki selejtezősorozatot pénteken a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amely harmadik mérkőzésén 89-65-re kikapott Horvátországtól Eszéken.

A selejtező eddigi mérkőzésein Ukrajnában 77-71-re alulmaradt, majd kedden Szombathelyen az osztrákokat 81-75-re verő magyarok már az első negyedben hatpontos hátrányba kerültek, s a későbbiekben is folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között.

A magyarok közül egyedül a spanyol Manresában légióskodó Hanga Ádám fogott ki jó napot, ő tartotta valamelyest a csapatot, de a félidőben így is 47-32 volt az állás a horvátok javára.
Térfélcsere után sem változott a játék képe, a honosított Trotter Obie és a nemrég Rómába igazolt Lóránt Péter sem tudott segíteni a magyar együttesen, amely rendkívül pontatlanul dobott, így esélye sem volt felborítani a papírformát.
Rátgéber László szövetségi kapitány együttese végül 89-65-re maradt alul az esélyesebb horvát csapattal szemben.

MESTERMÉRLEG
Jasmin Repesa:
– Három fontos dolog a meccsel kapcsolatban: senki sem sérült meg, nem vesztegettünk el túl sok energiát a győzelem megszerzésére – ami egy sorozatban sokat nyom a latban –, és a közönség is jól szórakozott, mert jól játszottunk.
Rátgéber László:
– Sajnálom, hogy hit és agresszivitás nélkül játszottunk. Néhány játékos nem találta a helyét a pályán és a csapatban. Egyszerűen nem szabad és nem lehet egyénieskedni büntetlenül. Mostantól az igazi ellenfeleinkre kell koncentrálnunk, először is felkészülnünk a hétfői, Ciprus elleni meccsre.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 89–65 (20–14, 27–18, 20–18, 22–15), Eszék, 2000 néző. Vezette: Lottermoser (német), Koromilasz (görög), Jersan (szlovén)
HORVÁTORSZÁG: UKIC 18/6, Simon 5/3, MARKOTA 12/3, Babic 3/3, Zoric 10. Csere: BOGDANOVIC 11/6, ANDRIC 15, Stipcevic 2, Saric 6, Marcinkovic 7/3, Planicic, Vrbanc
MAGYARORSZÁG: Trotter 7/3, Horváth Á., HANGA 19/9, Lóránt 4, Trepák 9/3. Csere: Szabó M. 2, VOJVODA 10/6, Szabó Zs. 3, Wittmann, Fodor M. 5/3, Tóth Á. 4, Ferencz 2
Kipontozódott: Babic (27. p.), Lóránt (39. p.)
Ciprus–Ukrajna 47–68 (10–16, 12–14, 16–15, 9–23)

Az 1/2-es győzelem/vereség mérlegnél tartó magyarok hétfőn Ciprust fogadják Pécsett. A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.