Rekordsebességgel épül az új FTC-stadion

Simán kikapott Dániában az FTC

2013. 10. 07.

A Ferencváros sima, 32-23-as vereséget szenvedett a Midtjylland vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában.

Jól indult magyar szempontból a mérkőzés, a ferencvárosiak az ötödik percben már 4-2-re vezettek. Ezt követően nagyot fordult a meccs képe, a dánok sorra szerezték góljaikat, míg a magyar csapat 12 percig képtelen volt a hazai kapuba találni, így a félidő derekára 8-4-re fordított a Midtjylland. A ferencvárosi rövidzárlat a 17. percre szűnt meg, s ezt követően ismét magukra találtak Tomoriék, akik a 25. percben már csak egy gólra (11-10) voltak a vendéglátóktól. A hajrában újabb fordulat következett, s a szünetre komoly, ötgólos hátránnyal vonult le az FTC.

A pihenő úgy tűnt, jót tett a zöld-fehér együttesnek, mely a második félidő elején "visszajött a meccsbe", s a 38. percben már csak két gól volt a különbség a két csapat között (18-16). A magyarok lendülete azonban csak eddig tartott, a dán csapat ezután ismét kezébe vette az irányítást, s már nem is engedte ki. Az FTC nem tudott mit kezdeni riválisának védekezésével, s hátul sem volt stabil, így 18-16-ról alig tíz perc alatt 26-16-ra nőtt a dán előny. Ezzel a meccs eldőlt, csak a különbség volt kérdéses, mely végül kilenc gól lett (32-23), azaz súlyos vereséggel kezdte a sorozatot a Ferencváros.

"Mindenben felülmúlt minket a dán csapat. Nincsen magyarázat a mai teljesítményünkre. Szégyenteljes, amit ma nyújtottunk. A felelősség viszont közös. Ahogyan a sikereket is csapatként értük el, úgy most a kudarcot is együtt vállaljuk. Csapatként kell kimásznunk a gödörből. Elsősorban a fejekben kell most rendet tennünk. Egy dolgot tehetünk, felemeljük a fejünket és harcolunk tovább" - mondta az FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzője a fradi.hu-nak.

A podgoricai Buducsnoszt hazai pályán 31–19-re legyőzte a lengyel Lublint a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának első fordulójában.

2013/14 Bajnokok Ligája, csoportmérkőzések

1. forduló, eredmények:

B csoport,
Midtjylland (dán) - FTC-Rail Cargo Hungaria 32-23 (16-11)
FC Midtjylland: Englert, Egestorp, Hansen -kapusok-, Groot 6, Jensen 6, Jörgensen 6, Troelsen 6, Jörgensen 3, Thorsgaard 3, Led 2, Boegelund, Möller, Rasmussen, Sommer, Spellerberg, Woller
FTC-Rail Cargo Hungaria: Abramovich, Szikora -kapusok-, Pena 8, Tomori 7, Kovacsicz 3, Steinbach 2, Szamoránsky 1, Szucsánszki 1, Vérten 1, Cifra, Mészáros, Such, Szarka, Szekerczés, Zácsik
Kiállítások: 10 ill. 14 perc Hétméteresek: 4/4 ill. 5/4
Buducsnoszt (montenegrói)–Lublin (lengyel) 31–19 (16–8)