Sopron-Kassa döntő a magyar-szlovák kosárligában

2013. 05. 04.

A Szlovák-Magyar FINAL4 elődöntőjében egy sok hibával tarkított mérkőzésen, a Sopron 6 pontos győzelmet aratott. Szombaton 18 órakor a döntőben, a Győr ellen diadalmaskodó (75-55) Kassa lesz az ellenfele a soproni gárdának.

Rosszul kezdett a Sopron, a játékosok megérezték, hogy majdnem két hete léptek utoljára pályára. A vendég magyar csapat az első kosarát csak a negydik perc végén szerezte. Shenise egy triplával kezdte meg a pontgyártást (3-4).
Mindkét oldalon rengeteg hiba csúszott a játékba, így nem sok pontnak tapsolhattak a csarnokba kilátogatók (6. perc 5-4).
A negyed második felében kezdtek bemelegedni a felek, mely a pontok számának növekedését hozta magával (10. perc 10-14).
A folytatásban is könnyű ziccereket rontottak a vendégek, nem tudták megközelíteni a bajnoki döntőben mutatott kiemelkedő teljesítményünket (13. perc 12-17).
A 14. percben Milovanovic első duplája után időt kért a Rózsahegy (14. perc 14-17). Nem telt el két támadás sem, és már Székely Norbert hívta magához tanítványait, hogy reagáljon a rózsahegyiek változtatására.
Ez sikeresnek bizonyult! A 17. percben Cserny palánk alatti megmozdulásával átvette a vezetést a Sopron. (22-21)
Tetemondová triplájával ismét a fekete mezesek mentek az első félidő utolsó percében (24-26).
Sara Krnjic mellett növekedett a faultok száma háromra, mellyel felzárkózott Holmes mellé.
Az utolsó másodpercekben Krnjic szedett le egy lepattanót, melyből kiegyenlített (28-28).

Egyik szemünk sírt, a másik nevetett a második félidő elején. Milovanovic triplája és két pontos büntetője révén egy perc alatt megugrott 5 ponttal a Sopron, ugyanakkor Krnjic beütötte a negyedik hibáját, így ő a kispadra kényszerült (21. perc 33-28).
A Rózsahegy a labdát is eladta, melyet követően Stefan Svitek, másfél perc játék után, időt kért.
Továbbra is pont nélkül állt a negyedben a hazai csapat, miközben Fegyverneky Zsófia tempója után 7 pontra növekedett a különbség (35-28).
A 24. perc végén Mincikova törte meg csapata rossz sorozatát. Parker pedig a palánkot használva szerzett értékes pontokat.
Székely Norbert kért ezúttal időt (35-32). A 27. percben Böröndy Vivien kapott bizonyítási lehetőséget, aki bátran beleállt egy tempóba.
Jutalma két pont lett (39-38). Ez a különbség állt a táblán a negyed végén is, miután Cserny Réka nem hibázta el a büntetőket (45-43).

A Sopron 40 másodperces támadást vezetett a harmadik negyed elején, melyből három pontot hoztak össze a lányok (48-43).
Remekül védekezett ezekben a percekben a magyar együttes, levegőt sem hagyva riválisának, és közben a támadások is pontosan zárultak.
Időt is kért Stefan Svitek, aki elég mérgesen magyarázott játékosainak (33. perc 52-43).
A 33. perc végén Tetemondova kosara után már rózsahegyi kosarat is feljegyezhettünk, majd egy véleményes ítélet után ismét beköszönt a Rózsahegy (34. perc 52-47).
A 35. perc derekán már Székely Norbert kért időt (52-47). Izgalmas végjáték elé nézhettünk, különösen, hogy Milovanovic is beütötte a negyedik hibáját (37. perc 53-49).
8-1-es szlriát produkált a Rózsahegy. Nagyon kellett egy fontos kosár, melyet Fegyverneky Zsófi szállított. Sajnos az ellentámadás során Milovanovic a kipontozódás sorsára jutott, és még Holmes sem hibázott a büntető-vonalról (38. perc 55-53).
Krnjic ért el 3 pontot egy akcióból (58-53)! Holmes lépett elő vezérré a túloldalon. Minden megmozdulása veszélyt jelentett (39. perc 59-55).

Négy pontos soproni előny mellett rózsahegyi támadással indult a záró perc, de nem sikerült kosarat elérniük a fekete mezeseknek.
Nem úgy a túloldalon Krnjicnek! 33 másodperccel a lefújás előtt rózsahegyi időkérés szakította meg a játékot (61-55).
Kimaradt a rivális ziccere, a lepattanót pedig összeszedte a Sopron! 15 másodperccel a vége előtt Fegyverneky Zsófi büntetőzhetett, de dobásai leszédültek.
Ez azonban már nem osztott, nem szorzott, innen már nem veszíthetett a Sopron! Hat pontos győzelmet aratott, így szombaton a rendező Kassával csaphat össze este 18 órakor!

Székely Norbert:
"Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen az összetartásunk eredményezte a győzelmet, az, hogy igazán csapatként viselkedtünk a nehéz periódusokban is. Csodálatos ezzel a csapattal együtt dolgozni!"

A magyar bajnok Sopron után a házigazdák csapata jutott be a magyar-szlovák női kosárlabda-bajnokság kassai négyes döntőjének fináléjába, mivel az elődöntőben 20 ponttal verte a Győrt.
Fűzy Ákos, a Győr edzője:
- Szervezetten játszottunk mindvégig, sajnos az utolsó negyedben nem bírtuk a Kassa ritmusát, aminek szűk rotációnk volt az oka. A hajrában a hazaiak hosszabb padjuknak köszönhetően kihasználták megingásainkat. A csapat helytállásával azonban elégedett vagyok.

az elődöntőben:

Uniqa Euroleasing Sopron – MBK Ruzomberok 61-55 (10-14, 18-14, 17-15, 16-12), Kassa, 100 néző
Sopron: Fegyverneky 12/3, Johnson 9/3, Zsovár 2, Milovanovic 16/3, Krnjic 8 Cs.: Cserny 10, Licskai 2, Pál Sz. -, Böröndy V. 2

Good Angels Kosice-Hat Agro-UNI Győr 75-55 (17-15, 21-16, 15-17, 22-7), Kassa
Kosice: QUIGLEY 21/3, Kulichova, Bojovic 5, Kupciková 9, KRIVACEVIC 12. Cs.: Sverrisdottir 4, BALINTOVÁ 13/6, Hruscaková, PINDROCHOVÁ 11/9, Janosciková
Győr: Raksányi 8/6, SEMSEI 16/6, LAKLÓTH 15/6, SMITH 13, Lima 1. Cs.: Őri 2, Dobos