Sorozatban harmadszor kupagyőztes a Szeged, a nőknél a Dunaújváros az élen

2013. 11. 18.

Az utóbbi két fináléhoz hasonlatosan a szegediek sikerét hozta az első alkalommal 1923-ban kiírt férfi vízilabda Magyar Kupa idei döntője: a Tisza-partiak, akárcsak 2012-ben, most is a Szolnok fölött aratott diadallal lettek elsők.

A hivatalosan szombaton felavatott szolnoki uszodában, a Vízilabda Arénában mintegy ezer néző előtt a vasárnapi finálénak úgy vághattak neki a csapatok, hogy amíg a Szeged az előző két kiírást megnyerte, a Szolnok három korábbi elsőségét egyformán igen régen - 1966-ban, 1968-ban és 1986-ban - szerezte. A legutóbbi döntőben a két gárda egymás elleni csatájában a szegediek a hosszabbításban kerekedtek felül, s győztek 9-8-ra.

A mostani összecsapást a vendégek egyenesen parádésan kezdték, s az álmatag hazaiak ellen álomrajtot véve percek alatt 4-0-ra, majd a folytatásban 6-1-re elhúztak. A szegedi kapuban a posztján a nyári barcelonai vb legjobbjának választott Nagy Viktor remekelt, elől pedig az Európa-bajnok Kiss Csaba és a világbajnok Szivós Márton jeleskedett elsősorban. A vb-aranyérmes Vámos Márton balkezes bombája lassú szolnoki ébredést jelzett, de a harmadszor eredményes Kiss azt érzékeltette: a Szeged jóval eltökéltebb és összeszedettebb csapat ezen az napon (7-2).

A harmadik negyedben gyakorlatilag megpecsételődött a hazaiak sorsa: miközben saját rossz és hatástalan pólójukon képtelenek voltak változtatni, a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás találatával már 8-2-es vezetésre tettek szert a vendégek. Szépségtapasznak még jött egy amúgy pompás kapufás Vámos-löket (8-3), kérdésnek azonban lényegében már csak az maradt: mennyit ad le felhalmozott tetemes előnyéből a Szeged.
Férfi vízilabda Magyar Kupa-döntő - Szolnok-Szeged - Vincze Balázs - MTI Fotó: Bugány JánosA galéria megtekintéséhez kattintson ide

A záró játékrész nyitótalálata megadta a választ a szolnoki visszakapaszkodás eleve roppant csekély lehetőségére: Szivós akciógóllal triplázott, 9-3-ra módosítva az állást. A vendéglátók részéről az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert és az ex-szegedi Török Béla valamelyest javított a bizonyítványon, a vége azonban így is roppant egyértelmű 9-5-ös szegedi győzelem lett.

Eredmény:

Theodora Magyar Kupa, férfidöntő:
Szolnoki Dózsa-Közgép - A-Híd Szeged 5-9 (1-5, 1-2, 1-1, 2-1), Szolnok, 1000 néző, vezette: Székely, dr. Marosvári
Szolnok: Decker A. - Gocic, Vámos 2, Hosnyánszky 1, Jansik D., Mitrovic 1 (1), Kis G. Csere: Lévai (kapus), Aleksic, Pásztor, Török 1.
Szeged: Nagy V. - Decker Á., Kiss Cs. 3, Szivós 3, Juhász 1, Tóth M., Seman Csere: Jansik Sz., Sánta, Hegedűs, Vincze M., dr. Molnár 1, Kunac 1.
Gól/emberelőny: 2/16 , illetve 2/10 Ötméteresek: 1/1, illetve 0/1
Kipontozódott: Mitrovic (31.), illetve Juhász (31.)
Kapusok: Decker A. 0/5 (0%), Lévai 2/6 (33%), illetve Nagy Viktor 10/15 (67%)

A Dunaújváros nyerte a női pólós kupadöntőt

A Dunaújváros megfosztotta címétől az Egert a női vízilabda Theodora Magyar Kupa döntőjében, amelynek a szombaton felavatott szolnoki Vízilabda Aréna adott otthont.
Oldal nyomtatása Szövegméret növelése Szövegméret csökkentése
A hevesiek egy éve fennállásuk első MK-elsőségét ünnepelhették a Szentes legyűrésével, az idei döntőben azonban nem ők domináltak, hanem a dunaújvárosiak, akik a meccs elején megszerzett vezetést egyszer sem engedték ki a kezükből.

Hol egy, hol két góllal, de rendre náluk volt az előny, amely a harmadik negyed hajrájában duzzadt nagyobbra. Ekkor a hazaiak - duplázóik, a vb-bronzérmes Miskolczi Kitti, majd Gurisatti Gréta révén - 10-7-re elhúztak.

A befejező nyolc percben ugyan két egri találat esett, és szűk két perccel a vége előtt a triplázó Czigány Dóra jóvoltából 10-9-re még felzárkóztak a hevesiek, egyenlíteniük azonban nem sikerült.
A dunaújvárosiak ezt megelőzően legutóbb 2009-ben voltak elsők, az idei a hatodik kupagyőzelmük.

Eredmény - Theodora Magyar Kupa, női döntő:
Dunaújvárosi Főiskola VE - ZF-Eger 10-9 (4-3, 3-2, 3-2, 0-2), Szolnok, 500 néző, vezette: Kun, dr. Fekete
Dunaújváros: Kasó - Menczinger 1, Gurisatti 2, Miskolczi 2, Ziegler 1, Csabai, Polák 1. Csere: Szilágyi 1, Sinka, Garda 1 (1), Horváth 1.
Eger: Gangl - Zajácz 1, Pócsi, Czigány 3, Clayton 4, Somhegyi 1, Pengő. Csere: Veréb, Vályi F.
Gól/emberelőny: 2/10, illetve 2/11 Ötméteresek: 1/1, illetve -
Kipontozódott: Ziegler (24.)
Kapusok: Kasó 8/17 (47%), illetve Gangl 13/23 (57%)