Sors Tamás is  indul a Fighters'Run-on

Sors Tamás is indul a Fighters'Run-on

2013. 04. 26.

'A Fighters’ Run egy új kalandsport, amely Közép-Európában elsőként Magyarországon jelent meg, 2012-ben' - mondta Vozár Attila főszervező (Európa-bajnoki ezüstérmes hosszútávfutó, a Bécs-Budapest szupermaraton háromszoros győztese).

'A nevezésekből származó bevétel öt százalékát a Békéscsabai Gyermekosztályért Alapítvány kapja, ezért is nagy öröm, hogy nyolcszázan készülnek a rajtra' – tette hozzá.

A Békéscsaba melletti pósteleki parkerdőben április 27-én sorra kerülő Royal Vodka Fighters’ Run-on – egyéniben vagy 4-6 fős csapatban – vágnak neki a versenyzők (köztük 250 nő) a 7 vagy 14 km-es távnak és gyűrik le a 14 vagy 28 akadályt.

Az amatőrökön kivül komoly az érdeklődés a neves személyek között is. Jelezte indulását Sors Tamás paralimpiaiúszó bajnok.

Elöször fordul elő, hogy afrikai futó is indul, nem is akárki, hiszen az etióp Ashenafi Erkolo profi utcai futó (korábban nyert a zágrábi, pozsonyi és kolozsvári maraton), aki a budapesti félmaraton győztese is volt (2009). Az amatőr futóknak biztosan óriási élmény lesz, hogy együtt dagaszthatják a sarat, együtt ugorhatják át az égő szalmabálákat és együtt mászhatnak a farakásokon vagy épp a szögesdrót alatt ismert színésszel, közkedvelt rádióriporterrel és olimpiai bajnokkal.
Száraz Dénes, ’Tamás atya’ színész, az „Év legsármosabb férfija” cím birtokosa (2012), egyben tereptriatlonista és Ironman is versenyez, Pulai Imre, olimpiai bajnok kenus, szánkós, Kropkó Péter, többszörös Ironman-bajnok,
Palkovics Krisztián, volt válogatott jégkorongozó és Poór Brigitta U23 tereptriatlon világ- és Európa-bajnok is az indulók között lesz.

A gyerekek sem unatkoznak majd, rájuk egy két km-es, könnyített akadályokkal kialakított pálya vár, míg a nézők a „Hátamon a Párom” elnevezésű párcipelő versenyen próbálhatják ki ügyességüket. Ez utóbbi verseny győzteseinek díja két negyven literes hordó sör.

(Forrás: fightersrun.com)