Spanyol-dán döntő a vb-n

2013. 01. 26.

Pénteken rendezték a férfi kézilabda világbajnokság elődöntőit, és míg a spanyol győzelem szinte biztos volt, addig a dánok könnyedebben nyertek, mint ahogy arra számítani lehetett.

A két elődöntő közül a dán-horvát párharc volt inkább két esélyes, még a meccs előtt. A dánok azonban, a magyarok elleni mérkőzéshez hasonlóan, remekül kezdtek, tíz perc alatt egy gólt kaptak, és ezzel meghatározták a folytatást. A horvátok igyekeztek közelebb kerülni, de arra már nem maradt erejük, hogy teljesen felzárkózzanak, esetleg megfordítsák a találkozót. A második félidő közepétől pedig teljesen szétesett Goluza csapata, amelyből Vukovics sérülés miatt már korábban kiszállt. A horvátok hibáit rendre góllal büntették a dánok, akik hat gólos győzelmükkel esélyt kaptak arra, hogy az Európa-bajnokság után a világbajnokságot is megnyerjék. Útjukat a házigazdák állhatják.

A spanyolok Arino lévén kezdték meg a góltermelést a szlovénopk elleni mérkőzésen. Az első tizenöt perc kiegyenlített játékot hozott, két gólnál nagyobb különbség nem volt a csapatok között. Negyed órát követően azonban kisebb hullámvölgybe kerültek Zormanék, a spanyolok pedig egyből büntettek. Az utolsó öt percben azonban sikerült magukhoz térniük, így 13-12-vel vonultak szünetre a csapatok. A második játékrész elején állandósulni látszott a kétgólos spanyol előny. Tizenöt perc elteltével azonban ismét gödörbe kerültek a szlovénok, így Rivera találatával már nyolccal vezettek a hazaiak, akik a végére ugyan kicsit kiengedtek, de így is simán jutottak a döntőbe.

Kézilabda világbajnokság
Elődöntők

DÁNIA-HORVÁTORSZÁG 30-24 (14-11), Barcelona, játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek)
DÁNIA: Green, Landin (kapusok), Eggert 9 (3), Hansen 1, Lauge 2, Lindberg 1, Markussen 3, Mortensen, Möllgaard 2, Nielsen, Nöddesbo 5, Söndergaard 3, Spellerberg, Svan 2, H. Toft, R. Toft 2
HORVÁTORSZÁG: Alilovic, Ivic, (kapusok), Bicanic 6, Cupic, Duvnjak 5, Gojun, Horvat 3 (2), Kopljar 3, Mandalinic 1, Maric 3, Musa 1, Nincevic 1, Sprem 1, Stepancic, Vori, Vukovic
Kiállítások: 6, ill. 4 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2

SPANYOLORSZÁG-SZLOVÉNIA 26-22 (13-12), Barcelona, játékvezetők: Leifsson, Palsson (izlandiak)
SPANYOLORSZÁG: Sierra, Sterbik (kapusok), Aguinagalde 3, Arino 1, Canellas 5 (1), Entrerrios 1, Garcia 2, Guardiola 2, Maqueda 1, Montoro 1, Morros 3, Rivera 2, Rocas 1, Ruesga, Sarmiento 2, Tomas 2
SZLOVÉNIA: Prost, Skof (kapusok), Bezjak, Bilbija 1, Bundalo 1, Dobelsek 1, Dolenec 6 (1), Gaber 1, Kavticnik, Margucs 7 (1), Mackovsek 1, Pucelj, Skube 1, Zorman 1, L. Zvizej, M. Zvizej 2
Kiállítások: 4, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2

(Forrás: kezi.hu)