Spanyol fieszta az írek ellen, győzelmi kényszerbe kerültek az olaszok

2012. 06. 15.

Egyoldalú mérkőzést játszott egymással a spanyol, illetve az ír válogatott, a hispánok már a 4. percben megszerezték a vezetést Fernando Torres találatával.

A találkozó folyamán óriási fölényben játszottak a spanyolok, akik a második félidő elején is lőttek egy gólt, David Silva volt eredményes. A 4-0-s végeredmény Torres újabb találatával, valamint Fabregas góljával alakult ki, az írek így biztos, hogy nem juthatnak tovább a negyeddöntőbe.
Már a 4, percben megzörrent az ír válogatott hálója, Fernando Torres egy elé kerülő labdát megtolt, lefutotta emberét, majd közelről felvarrta a labdát a léc alá, (1-0).

A folytatásban sem lankadt a spanyolok harci kedve, még Piqué is többször feljött veszélyeztetni, de Torres, David Silva, Iniesta, vagy Xabi Alonso is közel járt ahhoz, hogy feliratkozzon az eredményjelző táblára. Given tehát foglalkoztatva volt alaposan, míg a túloldalon Robbie Keane lövése jelentette az első helyzetet, de beleléptek a kísérletbe.

Szünet után David Silva egyből egy szemtelen góllal adta meg a játékrész alaphangját, ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés (2-0). Továbbra is a spanyolok támadtak, az írek nem nagyon jutottak labdához. Xavi nagy lövését még védte az ír kapus, akinek több jó közbeavatkozása is volt, de a 70. percben tehetetlen volt: Torres egyedül lépett ki, és a rövid sarokba vágta a labdát (3-0).

A 83. percben Fabregas is eredményes volt, mint a kés a vajon, vihette keresztül a labdát a zöldmezes védelmen a találat előtt (4-0). A találkozó végül 4-0-s spanyol győzelemmel ért véget, a látottak alapján ennyi mindenképpen volt a két csapat között. Az írek ezzel a vereséggel biztosan elbúcsúznak a tornától.

Győzelmi kényszerbe kerültek az olaszok

Az olasz csapat második Eb-meccsén is ikszelt.
Olaszországnak Jugoszlávia szétesése óta nem sikerült még legyőznie a horvát válogatottat, pedig korábban erre ötször is volt lehetősége a Squadra Azzurrának. A küldetést hatodszorra sem tudták teljesíteni az olaszok, a két ország válogatottja az Európa-bajnokság C csoportjában 1-1-es döntetlent játszott egymással.

A poznani találkozó nagy részében az olaszok játszottak fölényben, és a vezetést is Cesare Prandelli együttesének sikerült megszereznie, a 39. percben Pirlo tekert mesterien Pletikosa kapujába szabadrúgásból. Érdekesség, hogy az Eb-k történetében utoljára a cseh Marek Heinz lőtt közvetlenül szabadrúgásból gólt, a 2004-es tornán, Németország ellen. A horvátok első félidei játékát elnézve úgy tűnt, az olasz csapat Pirlo góljával be is gyűjtheti mindhárom pontot.

A meccs 72. percében azonban a sokadik horvát beadási kísérlet célpontot talált: Strinic középre ívelt labdáját Mandzukic még le is kezelhette az olasz ötösön belül, majd a Wolfsburg csatára a rövidbe bombázott. Mandzukic a tornán eddig négyszer lőtt kapura, a négy kísérletből három gól született.
A döntetlennel a horvát válogatott nagy lépést tett a továbbjutás felé, az öt mérkőzés óta nyeretlen olaszoknak azonban a továbblépéshez mindképpen meg kell verniük Írországot az utolsó körben.

C csoport, 2. forduló

Olaszország-Horvátország 1-1, Poznan, 37 096 néző
Olaszország: Buffon, Chiellini, De Rossi, Bonucci, Maggio, Thiago Motta (63. Montolivo), Marchisio, Pirlo, Giaccherini, Balotelli (70. Di Natale), Cassano (83. Giovinco)
Horvátország: Pletikosa, Srna, Corluka, Schildenfeld, Strinic, Rakitic, Vukojevic, Modric, Perisic (68. Pranjic), Jelavic (83. Eduardo), Mandzukic (90+4. Kranjcar)
Gól: 39. Pirlo, ill. 72. Mandzukic
Sárga lap: 56. Thiago Motta, 80. Montolivo, ill. 86. Schildenfeld

Olaszország-Horvátország 1-1 (1-0), Poznan, 39 ezer néző, v.: Howard Webb (angol)
Olaszország: Buffon - Bonucci, De Rossi, Chiellini - Maggio, Marchisio, Pirlo, Motta (Montolivo, 63.), Giaccherini - Cassano (Giovinco, 83.), Balotelli (Di Natale, 70.)
Horvátország: Pletikosa - Srna, Corluka, Schildenfeld, Strinic - Rakitic, Vukojevic, Modric, Perisic (Pranjic, 68.) - Mandzukic (Kranjcar, 95.), Jelavic (Eduardo, 83.)
gólszerzők: Pirlo (39.), illetve Mandzukic (72.)
sárga lap: Motta (57.), Montolivo (80.), illetve Schildenfeld (86.)